Naga MarketsChociaż Amerykanie odpoczywają od tradingu z okazji Dnia Niepodległości, to spora część światowych rynków aktywnie działa. Największe instytucje finansowe standardowo przygotowały więc na dzisiaj rekomendacje tradingowe dla swoich klientów. W nocie Societe Generale czytamy między innymi o obecnej sytuacji na USD/JPY oraz AUD/USD.

USD/JPY będące teraz najbardziej zakresową parą z wszystkich majorsów wydaje się dawać jeden z najkorzystniejszych sygnałów otwarcia długich pozycji w najbliższym czasie.„Jeżeli S&P500 nie skoryguje naszej wizji, może być to początek przełamania zakresu 101-103, w którym cena USD/JPY porusza się od dłuższego czasu” – twierdzi SocGen.

Jak na razie zalecamy przede wszystkim utrzymywanie długich pozycji na CAD/JPY. Jednak long na USD/JPY z SL poniżej 101 wydaje się niezwykle atrakcyjny z perspektywy stosunku zysku do ryzyka.

W przypadku Aussie, analitycy Societe Generale zauważają delikatne osłabienie danych pod koniec tygodnia.

„Spread kursów dolara australijskiego i amerykańskiego znajduje się na pięcioletnich dołkach i cały czas opada. To co ostatnio wyglądało jak naprawdę dobra korelacja, w przeciągu kilku miesięcy całkowicie się rozsypało. Można to tłumaczyć po części lepszymi danymi z Chin, po części odbiciem cen miedzi. Musimy jednak zauważyć przede wszystkim, że AUD/USD po uporczywej wędrówce w górę znalazło się nad przepaścią i potrzebuje dodatkowego katalizatora” – podsumowuje SocGen.

invest


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here