Naga MarketsSociete Generale opublikowało wyniki swojej ankiety przeprowadzonej wśród największych banków kwotujących, market maker-ów, oraz osób z otoczenia banków centralnych. Jak ankietowani oceniają przyszłe zachowanie EUR/USD? Poniżej znajdują się najważniejsze punkty przeprowadzonego badania.


Rynek oczekuje końca rozpoczętego niedawno przez EBC programu luzowania ilościowego QE,  w czwartym kwartale przyszłego roku. Oczekiwania dużych graczy w stosunku do podwyżki europejskich stóp procentowych skupiają się na pierwszej połowie 2018 roku. Większość z ankietowanych uważa, że skup aktywów prowadzony przez EBC na pewno nie jest przeceniony w obecnym kursie EUR/USD. Mówi się raczej, że QE może jeszcze wywrzeć negatywny skutek na sytuację głównej pary walutowej.

Znacząca poprawa pozycji USD w stosunku do euro, zdaniem rynku, wywrze duży wpływ na tępo ewentualnych podwyżek stóp procentowych przez FED. Większość uważa, że kolejne dobre dane płynące ze Stanów jedynie przybliżają nas do zmiany polityki FED. Jak wynika z ankiety, 66% inwestorów jest już, lub zamierza być po krótkiej stronie rynku na EUR/USD. Poziomem, który zdaniem wielu jest poziomem docelowym w aktualnym trendzie spadkowym na EUR/USD to poziom 1.0000.

Na wykresie przedstawiono wyniki dwóch pytań ankiety dotyczących sentymentu w stosunku do EUR/USD, oraz przewidywanego poziomu docelowego trwającego trendu. Zdecydowana większość rynku oczekuje dalszych spadków w okolice poziomu 1.0000.

Więcej informacji na temat pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here