Naga Marketsturcja liraWe wczorajszej nocie tradingowej Kit Juckes – globalny strateg w Societe Generale – mówi o powrocie „reżimu płynności i rentowności FX” i próbuje odpowiedzieć na pytanie jak pozycjonować się na Forexie w najbliższej przyszłości:

„FOMCS pracuje bardzo ciężko, aby zapewnić rynki, że nie będzie zaostrzać polityki zbyt mocno, ani zbyt szybko. Mogłoby to bowiem zachwiać starannie konstruowanym systemem instrukcji wyprzedzających wprowadzonych w zeszłym roku, przygotowujących rynek do normalizacji polityki pieniężnej. Pozwala to na tchnięcie nowego życia w carry trade, osłabiając jednocześnie amerykańskiego dolara.” – stwierdza przedstawiciel SocGen.

Te artykuły również Cię zainteresują
„Co do FEDu, to po raz kolejny igra z ogniem. Gospodarka się odradza – co prawda w umiarkowanym tempie – jednak widzimy ożywienie. Byłoby zdecydowanie lepiej, gdyby FED skupił się na torowaniu drogi do normalizacji polityki pieniężnej zamiast nieprzerwanie uspokajać rynek i nie podejmować żadnych poważniejszych decyzji.”

FX to swoistego rodzaju reżim, w którym nieustannie poluje się na wydajność oraz sprzedaż płynności. SocGen twierdzi jednak, że jest to faza tymczasowa. Dane makroekonomiczne z USA zmuszą FED do utrzymywania kierunku wyjściowego i rezygnacji z nadzwyczajnych decyzji i działań polityki pieniężnej.

„Nie kupujcie USD do CAD, AUD lub NZD zanim rentowność amerykańskich obligacji nie pójdzie do góry (10-letnie powyżej 3%) lub do momentu wystąpienia zewnętrznych czynników (kolejne, ostre pogorszenie danych napływających z Chin). W między czasie, longi na AUD/NZD są świetnym pomysłem na wykorzystanie zakrojonych na coraz szerszą skalę shortów AUD/USD.”  – wyjaśnia Kit Juckes.

Analityk Societe Generale stwierdza, że jeżeli szukasz jak najwyższej rentowności to powinieneś zainteresować się walutami krajów wschodzących – pozwalają osiągać o wiele lepsze rezultaty niż waluty państw G10. Turecka lira cały czas znajduje się 15% poniżej zeszłorocznych poziomów a na podstawie realnych, efektywnych stóp procentowych znajduje się praktycznie w tym samym miejscu gdzie była dziesięć lat temu. Warto porównać to z prawie 40% aprecjacją (w przeciągu ostatniej dekady) takich walut jak BRL, RUB lub CNY.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here