Naga Marketslogo-societe-generaleZdaniem analityków Societe Generale na rynku panują odpowiednie warunki do odbicia krótkich pozycji na EUR/USD:

„Rynek spekulacyjny jest nastawiony silnie na południe. EUR/USD spada pomimo zacieśniania spreadów peryferyjnych i posiada zbyt niską wycenę jeżeli patrzymy pod kątem regresji spreadów i różnic kursowych. Dodając do tego rebilansowanie rezerw walutowych mających miejsce pod koniec miesiąca otrzymujemy wyraźny sygnał potencjalnych odbić na parze”Nawet Szwajcarski Bank Narodowy mówi otwarcie o kupowanie euro na obecnych (silnie zaniżonych) poziomach EUR/CHF, które cały czas posiada tendencję spadkową. Dane dotyczącego niemieckiego zatrudnienia nie należały dzisiaj do najkorzystniejszych, jednak odczyty podaży pieniądza w EMU nie zawiodły, co również zwiększa szansę aktywacji wzrostowego momentum.

Obecne krótkie pozycje na EUR/USD wyglądają na silnie przesadzone
Obecne krótkie pozycje na EUR/USD wyglądają na silnie przesadzone

Societe Generale jest przekonane, że odbicie powinno mieć miejsce w najbliższej przyszłości. Jak wyglądają natomiast perspektywy zaprzestania obecnego trendu spadkowego? Jedynie pokonanie psychologicznej bariery 1.34 pozwoli odwrócić obecny kierunek. Im skromniejsze będzie prognozowane odbicie tym gorsze perspektywy techniczne na zatrzymanie obecnych fal osunięć.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here