Naga MarketsFunt szterling jest jednym z największych wygranych w tym tygodniu – waluta przebija właśnie wieloletnią strefę oporu. Pokonanie takiego poziomu otwiera bardzo wiele możliwości wzrostowych.

„Spekulanci utrzymują długie pozycje na funcie, RSI pokazuje silne wykupienie – z każdej strony napływają pozytywne informacje. Wszystko wskazuje na to, że cały świat handlowy postanowił pomóc brytyjskiej walucie zaliczyć silny rajd wzrostowy, kontynuując ostatni aprecjacyjny trend” – dodaje SocGen.

Jak wykorzystać obecną sytuację? Shorty na EUR/GBP

Para EUR/GBP wydaje się być o wiele ciekawszym sposobem na handlowanie w środowisku dywergencji gospodarczej oraz polityk monetarnych niż EUR/USD. Jest to również argument, który ciągnie Kabel do góry.

W momencie kiedy funt szterling uwalnia się spod wieloletniego oporu, jen nadal uparcie porusza się w trendzie bocznym. Zdaniem SocGen taki scenariusz był jednak do przewidzenia – silna korelacja z również konsolidującymi papierami wartościowymi oraz ostatnie, dobre dane dotyczące wzrostu gospodarczego wskazują na to, że USD/JPY nie powinno wybić w żadną ze stron.

Jak wykorzystać obecną sytuację? Longi na CAD/JPY

CAD/JPY zdaniem Societe Generale jest najlepszym sposobem na sprzedaż jena w krótkim terminie – niezależnie od długoterminowych obaw gospodarczych Kanadyjczyków. Kolejna fala pozytywnych danych zza Atlantyku (USA) może sprawić, że ruch wzrostowy CAD/JPY okaże się silniejszy niż wskazują założenia.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here