Naga Marketslogo-societe-generale (1)Zdaniem analityków Societe Generale coraz większa rozbieżność pomiędzy polityką monetarną FEDu i ECB pociągnie EUR powoli w dół. Nie oznacza to jednak automatycznie, że USD stanie się „silnym” pieniądzem w stosunku do pozostałych walut G10. Szczególnie w momencie gdy oczekiwania odnośnie stóp procentowych są tak dobrze wycenione przez rynek.

„Kluczem do sukcesu amerykańskiej waluty są przede wszystkim dane ekonomiczne, które cały czas przybierają mieszany wydźwięk. O ile wzrost zatrudnienia powinien polepszyć swoją dynamikę, aby FOMC przeszło do dalszego etapu zacieśniania polityki, to naszym zdaniem obecny poziom w zupełności wystarczy, aby ciągle zwiększać wydatki konsumenckie i stopniowo obniżać poziom bezrobocia” – zauważa Societe Generale.Sierpniowe odczyty zatrudnienia zapewnią bardziej przejrzysty obraz obecnej sytuacji. Powoli rozpoczyna się rok szkolny i akademicki – nauczyciele powrócą do sal wykładowych, a w ośrodkach edukacyjnych pojawią się świeżo upieczeni belfrowie. Zarobki nowych pracowników mogą w dużym stopniu odbić się na dynamice wzrostów wynagrodzenia – na odczyty musimy jeszcze jednak trochę poczekać.

Czytaj również: Societe Generale – Odbicie na EUR/USD już wkrótce. Pytanie jak dalekie?

Jeżeli w przeciągu następnych dwóch tygodni dane makro z USA będą tylko i wyłącznie pozytywne, wtedy stworzone zostaną podstawy do dalszych – o wiele szerszych rajdów na dolarze. Zdaniem Societe Generale szczególne wzrosty zauważymy na parach z JPY, AUD, NZD, GBP, CAD. Waluty te mają dwać zdecydowanie lepsze wyniki niż euro i jego satelity.

„Naszym zdaniem Aussie spadnie z 0.94 poniżej 0.90 na początku września. W tym samym czasie Kabel będzie przygotowywał się do kolejnego osunięcia, a USD/SEK wyraźnie wybije do góry. Podobnie będzie z USD/JPY, które powinny wyskoczyć powyżej 104 i utrzymać się na tychże poziomach” – prognozuje SocGen.

Czy Waszym zdaniem osunięcie AUD/USD o cztery duże figury w tak krótkim czasie jest możliwe?

Czy Aussie osunie się o 4 duże figury w przeciągu najbliższego miesiąca?
Czy Aussie osunie się o 4 duże figury w przeciągu najbliższego miesiąca?


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

invest

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here