Naga MarketsAnalityk Societe Generale, Kit Juckes, w najnowszym komentarzu rynkowym pochyla się nad wynikami niemieckich wyborów, w którym blok współtworzony przez CDU i CSU zapewnił sobie pewne zwycięstwo. Poparcie dla chadecji plasowało się jednak na najniższych poziomach od 1949, w związku z czym Angela Merkel będzie musiała szukać podwójnej koalicji, najprawdopodobniej z FDP oraz Partią Zielonych. W przypadku Eurodolara może to wywołać pogłębienie korekty w kolejnych tygodniach.


Pierwsza reakcja rynkowa po weekendowej przerwie w handlu pokazuje jasno, że należy sprzedawać euro. Luka spadkowa na EUR/USD jest rezultatem spadku poparcia dla CDU/CSU o prawie 10 procent wobec wcześniejszej kadencji i wysokiego poparcia prawicowej partii AFD, która obecnie stała się trzecią siłą polityczną Niemiec.

EUR/USD H4 – Societe Generale wieszczy spadki do 1.1700. Przed Eurodolarem jednak jeszcze kilka istotnych poziomów wsparć zaznaczonych na wykresie.

Zdaniem SocGen FX, w tym momencie możemy mieć do czynienia z najlepszym momentem na głębszą korektę Eurodolara, która ma szansę przetestować poziom 1.17 w krótkim terminie. Przedpołudniowe publikacje sondaży IFO z całą pewnością nie pomogły walucie unii monetarnej, doprowadzając do testów poniedziałkowych minimów. Spadki EUR/USD zostaną napędzone nie tylko sytuacją polityczną Starego Kontynentu oraz również działaniami FEDu, który zapowiadał redukcję sumy bilansowej oraz podwyżkę stóp najprawdopodobniej w grudniu tego roku. Societe Generale nie wyklucza także sprzedaży EUR/PLN, chociaż na razie reakcja na tej parze walutowej była wyraźnie wzrostowa.

Odbierz darmowy Big Bank Report

EUR/PLN D1 – spadać ma również euro do złotego. W tym celu niezbędne będzie jednak pokonanie linii trendu, która blokuje niedźwiedzie od połowy maja bieżącego roku. Zbliżamy się do nieuchronnego wybicia formacji klina – pytanie tylko, którą stroną cena opuści obecne ograniczenia?


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here