Naga Marketslogo-societe-generale-1

Modelowanie quant zdobyło dużą popularność wśród największych graczy rynku walutowego. Skomplikowane wyliczenia i duża moc komputerów sprawiają, że wskazania takich modeli są szczególnie cenne. Societe Generale dzieli się wskazaniami swojego modelu i wskazuje potencjalne okazje inwestycyjne.


Ostatnie wydarzenia minionego tygodnia, a konkretyzując – raport non farming payrolls, spowodowały gwałtowny wzrost długiego pozycjonowania rynkowego na USD – informuje w pierwszych zdaniach rekomendacji Societe Generale. W czołówce walut o największej ilości chętnych do kupna znajdują się USD, GBP, CAD oraz NZD. Na drugim końcu ogona znajdują się waluty, których nikt nie chce -EUR, JPY oraz SEK. Pary walutowe skomponowane z tych walut – EUR/USD oraz USD/NOK i USD/SEK posiadają najsilniejsze momentum spadkowe/zwyżkowe wśród pozostałych par walutowych, zgodnie ze wskazaniami naszego modelu – stwierdza SocGen. chartWskaźnik zaangażowania rynkowego nadal pozostaje w strefie neutralnej, choć niewiele brakuje do wejścia w strefę popytu na ryzyko. W związku z tym, w nadchodzących dniach z pewnością otworzymy pozycje na parach wskazanych przez nasz model – zapewniają analitycy Societe Generale. Jak dotąd, strategia wykorzystująca wskazania modelu quant przyniosła zysk w wysokości 70 punktów bazowych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułTrade Ideas od UBS: Siła dolara
Następny artykułTrading harmoniczny: spadkowa XABCD na USDCHF.
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here