Naga MarketsSociete GeneraleDzisiejszą rekomendację handlową z ramienia Societe Generale przygotował starszy analityk banku, Kit Juckes. Zwraca w niej uwagę na fakt, że od lat 70’ ubiegłego wieku, miesiące po rozpoczęciu cyklu podnoszenia stóp procentowych przez FED zazwyczaj niosły ze sobą wzrost rentowności instrumentów skarbowych (krótko i długoterminowych).

Co więcej na kilka miesięcy przed rozpoczęciem i po zakończeniu podwyżek stóp w górę pięły się indeksy giełdowe. Gdybyśmy chcieli jednak podeprzeć statystykę stwierdzeniem „podwyżki stóp procentowych FEDu są „dobre” dla dolara”, wtedy bardzo szybko okazałoby się to niemożliwe.„Konkluzja jest taka, że korelacja pomiędzy podwyżkami stóp Banku Rezerwy Federalnej i wzrastającym dolarem budzi wiele wątpliwości. O wiele większe znaczenie ma tutaj jak na podwyżkę zareagują rynki skupiające się na innych klasach aktywów oraz to, jak  wzrosty przyjmie reszta świata”

FED vs DXY
„Rzeczywista” stopa funduszy FED (-CPI) vs DXY – korelacja nie występuje zawsze

Kit Juckes zauważa, że w niektórych przypadkach ruchy polityki pieniężnej w wykonaniu FEDu są dobre dla dolara, w innych natomiast złe. Tym razem Societe Generale zakłada jednak, że zapowiedzi wzrostu stóp procentowych odbiją się pozytywnie na amerykańskiej walucie.

„Oczekujemy aprecjacji USD do końca bieżącego roku. Ameryka zacznie wychodzić z QE  a rynek coraz silniej skupia się na dywergencji pomiędzy wzrostem ekonomicznym i polityką monetarną największych światowych gospodarek.”

W związku z tym SocGen zaleca utrzymywanie długich pozycji na dolarze w stosunku do pozostałych walut G10 – w szczególności japońskiego jena oraz euro. 

invest


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here