Naga MarketsCzerwcowa podwyżka stóp procentowych w Stanach nie wyzwoliła fali wyprzedaży dolara amerykańskiego. Przynajmniej nie w parze z AUD. Analitycy Societe Generale przekonują, że pomimo obecnie niedźwiedzich prognoz dla AUD/USD, para może być ciekawym kandydatem do kupna…


Kolejne publikacje Dużych Graczy spływają do bazy FxWatcher również późnym popołudniem. Jedną z ciekawszych jest komentarz analityków Societe Generale dotyczący obecnej sytuacji AUD/USD.

Te artykuły również Cię zainteresują
Najnowsze minutki Reserve Bank of Australia skupiają się przede wszystkim na niepewnej sytuacji australijskiego rynku nieruchomości oraz dynamice wzrostu zatrudnienia w kraju. RBA pozostaje jednak optymistycznie nastawione w stosunku do tempa wzrostu PKB – wskaźnik według prognoz Banku ma przekraczać poziom 3% rocznie jeszcze przez kilka kolejnych lat.

Odbierz darmowy Big Bank Report

Minutki opublikowane zostały po silnych, majowych danych z australijskiego rynku pracy, lecz to w jaki sposób opisane zostały te dane sugeruje, że RBA wciąż jest nieco rozczarowane ich wielkością.

Societe Generale przekonuje, że trend wzrostowy dolara amerykańskiego powoli dobiega końca. Choć nie jest to zapowiedź całkowitej zmiany trendu, to jednak oczekujemy głębszej korekty w terminie następnych kilku tygodni – przekonują analitycy. Z drugiej jednak strony bank zwraca uwagę na możliwe spowolnienie gospodarcze w Chinach jakiego część ekonomistów spodziewa się w drugiej połowie tego roku. Zła kondycja Chin nie przysłuży się wzrostom AUD – czytamy w komentarzu. Societe Generale.

Analitycy nie precyzują jak głęboko powinno skorygować AUD/USD zanim stanie się “dobrą okazją do zakupów”

Bank nie angażuje się jak na razie w dolara australijskiego. Głębsza korekta AUD/USD w kierunku poziomu 0,70 powina być jednak rozpatrywana jako dobra okazja do zakupu pary w perspektywie długoterminowej – podsumowują analitycy.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here