Naga MarketsCFTC, USA, ComparicMichael Wright oszukał przynajmniej dziesięć osób na łączną kwotę ponad 400 tys. USD pod przykrywką rachunku zarządzanego. Działający pod szyldami dwóch firm – Wright Time Capital Group oraz Global FX Club, Wright przekonywał ludzi do powierzenia mu środków na rzecz inwestycji na rynku walutowym. Amerykańska Commodity Futures Trading Commission oskarża tradera między innymi o malwersacje i oszustwo. 


Wright reklamował się jako osoba, która potrafi zarządzanymi przez siebie pieniędzmi osiągnąć zadziwiające stopy zwrotu. Posługiwał się odpowiednimi wyciągami z rachunków maklerskich, które potwierdzały jego słowa. Tym sposobem Wright zdobył nieco ponad $400 000, które miały zostać wykorzystane do inwestycji na rynku forex.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dokumenty, którymi posługiwał się Wright były jednak sfałszowane i jak twierdzi CFTC, nie miały nic wspólnego z rzeczywistością. Tymczasem trader-zarządzający pozyskane środki spożytkował na… własne potrzeby. Śledczy twierdzą, że pieniądze którymi miał zarządzać w imieniu swoich klientów były wydawane na jedzenie, ubrania, biżuterię czy rozrywkę samego Wrighta.

Jednak właściciela dwóch spółek działających w New Jersey oraz Nowym Jorku w pewnym momencie ruszyło sumienie. Część pieniędzy które pozyskał od inwestorów przeznaczył na handel instrumentami pochodnymi… i je również stracił. Nie chcąc się przyznać do porażki, fałszował on historię swojego rachunku, a zmanipulowane wyciągi przedstawiał swoim klientom.

Teraz Michael Wright za swoje oszustwa odpowie przed sądem federalnym Nowego Jorku. CFTC poinformowała również, że będzie dążyć do zmuszenia Wrighta aby ten oddał pieniądze poszkodowanym którzy zbyt bardzo zaufali traderowi.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here