Naga MarketsW ubiegłym tygodniu informowałem, iż w celu sprawdzenia, czy social trading jest taki wspaniały jak się go przedstawia, postanowiłem przetestować go na własnej skórze. W związku z tym założyłem specjalny rachunek u brokera Naga Markets, który zasilony został kwotą 10 tys. euro. Na przestrzeni najbliższych tygodni wyselekcjonuję grupę traderów, których transakcje będę kopiować.


fernando6391 okazał się strzałem w 10

W miniony wtorek przedstawiłem Wam fernando6391. To pierwszy trader, którego transakcje postanowiłem kopiować. Chcąc poznać nieco styl i strategię tradingowe mojego zespołu przez kolejne dni uważnie przyglądałem się jak spekuluje fernando6391. W tym czasie (od środy do piątku) zawarł on 24 transakcje (15 zyskownych, 8 stratnych, jedna na zero), z których zdecydowana większość dotyczyła niemieckiego indeksu DAX30. Główną cechą jego handlu było to, iż zazwyczaj otwierał swoje pozycje przed południem i trzymał je po kilka godzin tak, by wieczorem pozamykać wszystko. W ciągu tych trzech dni wypracował on dla mnie zysk przekraczający 130€ a więc nieco ponad 1,3%.

Jak widać na poniższym screenie, w dniu dzisiejszym fernando6391 handluje na osłabienie niemieckiego indeksu DAX30.

Jeżeli chcesz być na bieżąco, wszystkie otwarte i zamknięte pozycje a także rozwój całego portfela możesz śledzić na platformie MyFxBook.

Poznajcie juan43

Jak wspomniałem już we wstępie, na przestrzeni najbliższych tygodni wyselekcjonuję grupę traderów, których transakcje będę kopiować. Właściwa dywersyfikacja i kontrola ryzyka jest w tym przypadku bardzo istotna. W tym celu zamierzam raz w tygodniu powiększać mój zespół o jednego tradera. Tak więc, czas najwyższy abym w końcu przedstawił Wam kolejnego członka mojego teamu. Został nim juan43.

Przeglądając jego profil już na pierwszy rzut oka dostrzec można niezwykle wysoką skuteczność, która po przeprowadzeniu 185 transakcji wynosi aż 91,35%. Oznacza to, że pozycji zyskownych było aż 169 a stratnych zaledwie 16.

Zdecydowanie ważniejsze były dla mnie jednak informacje dotyczące średniego i największego zysku oraz średniej i największej straty. Już na pierwszy rzut oka widać, że podobnie jak w przypadku fernando6391 zyski osiągane przez juan43 są znacząco większe niż straty, co w połączeniu z wysoką skutecznością powinno przełożyć się na wzrost wartości mojego portfela.

Jednym z czynników, przez które wybrałem tego a nie innego tradera były również instrumenty, na których on handluje. Jak wspominałem już wcześniej, fernando6391 spekuluje głównie na niemieckim indeksie DAX30, dlatego zależało mi aby kolejny trader nie handlował zbyt wiele na tym rynku. Juan43 idealnie spełnia te kryteria, gdyż handluje on głównie na amerykańskich spółkach takich jak Apple, Microsoft czy Tesla.

Biorąc to pod uwagę nie spodziewam się, że będzie on tak aktywnym traderem jak fernando6391. Liczę jednak, że będzie on wartościowym członkiem mojego teamu. Jeżeli Ty również chciałbyś poznać uroki Social Tradingu, polecam abyś samemu przetestował platformę Naga Trader. Jeżeli znajdziesz interesujących traderów, których Twoim zdaniem warto obserwować, napisz proszę ich nicki w komentarzu pod tym artykułem.


Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG posiadającej własny, potężny EKOSYSTEM z szeroka gamą produktów finansowych. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBitcoin futures: Liczba kontraktów odbija po spadkach. Nadal nisko
Następny artykułBitBay wspiera startup AutoInvestor – zautomatyzowany handel kryptowalutami
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

3 KOMENTARZE

  1. Dobry wieczór Arku. Dziekuje za odpowiedź. Udostępnianie swoich zagrań innym trejderom na MyFxBook nie daje nam korzyści majątkowych. Chyba że się mylę … udostępniając Copy Trading trejder utrzymuje część zysków wypracowanych z kapitałów osób to kopiujacych. Inwestorzy nie decydują częściowo o tym czy dana transakcja zostanie na ich rachunku otwarta czy nie, mają natomiast oni możliwość pełnej kontroli nad swoim kapitałem. Czyli jeżeli ich poziom ryzyka będzie dla nich zbyt wysoki mogą 0rzesac kopiować danego trejdera bądź poziom zysków za niski. Czy to nien opiewa o zarządzanie kapitałem… może masz jakąkolwiek wiedzę na temat tych regulacji bo prześledzilem i cała ustawę o obrocie instrumentami finansowymi i nic nie znalazłem na temat tego aby udostępnianie swoich zagrań było zarządzaniem czyimś kapitałem. Dziękuję za odpowiedź 🙂

  2. Nie ma nigdzie zakazu udostępniania swoich zagrań. Mając konto podpięte pod MyFxBook też tak jakby udostępniam moje zagrania bo każdy może sprawdzić co dokładnie mam otwarte + całą historię transakcji. Licencja jest potrzebna jeżeli chciałbyś zarządzać pieniędzmi innych osób.

  3. Witam serdecznie.
    Czy trejder udostępniający swoje zagrania musi mieć licencję KNF czy jest tylko udostępnianie KNOW-HOW osobom mniej doświadczonym ??

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here