Naga MarketsTo już ponad dwa miesiące od kiedy testuję platformę social tradingową NagaTrader. Pomimo mojego nieco sceptycznego podejścia do tematu, zmuszony jestem jednak przyznać, że właściwy dobór traderów, których transakcje będziemy kopiować może przyczynić się do całkiem realnych zysków. 


Do tej pory byłem dość konserwatywny w kwestii doboru odpowiednich traderów do mojego teamu. Tym razem postanowiłem zrobić jednak pewien wyjątek i zaryzykować. Czy mi się to opłaci? Przekonamy się już wkrótce.

Osoby, które śledzą ten cykl od samego początku zauważyły zapewne, że dotychczas wybierałem traderów, którzy nie tylko cechowali się niezwykle wysoką skutecznością ale także osiągali znacząco wyższe średnie i maksymalne zyski od średnich i maksymalnych strat. To właśnie połączenie tych dwóch składowych było dla mnie swego rodzaju gwarantem zysku i jak dotąd zarobiłem w ten sposób niemal 11%.

Zobacz także: Trading na autopilocie – podsumowanie drugiego miesiąca ‘spekulacji’

Zyski z social tradingu

Biorąc pod uwagę, że grono traderów cechujących się powyższymi wynikami jest dość ograniczone, tym razem postanowiłem zaryzykować nieco bardziej. Od dziś będę bowiem kopiował zagrania tradera, który co prawda ma niezwykle wysoką skuteczność, to jednak średni i maksymalny zysk jest u niego znacząco mniejszy niż średnia i maksymalna strata.

Poznajcie Ulisinho

UlisinhoUlisinho to trader, który handluje na koncie realnym. Z informacji, które na jego temat posiadam wynika, iż zasilił on swój rachunek kwotą co najmniej 50 tys. USD i od maja 2018 roku zarobił niemal 17 tys. USD. W tym czasie zawarł 1793 transakcje, z których aż 1768 było zyskownych a zaledwie 25 stratnych. Oznacza to, że jego skuteczność plasuje się na poziomie 98,61% a więc znacznie powyżej średniej kopiowanych przeze mnie dotychczas pozycji (80%).

Zyskowność Ulisinho

zyskowność UlisinhoJak wspomniałem już we wstępie, w odróżnieniu do kopiowanych przeze mnie dotychczas traderów, średni i maksymalny zysk Ulisinho jest znacząco mniejszy niż średnia i maksymalna strata. Mimo to, jest kilka innych czynników, które sprawiły, że postanowiłem mu zaufać:

  • utrzymanie niezwykle wysokiej skuteczności na próbie niemal 1800 transakcji
  • osiągnięcie ponad 17 tys. USD zysku
  • handel na rachunku realnym zasilonym co najmniej kwotą 50 tys. USD

Ponadto warto także zwrócić uwagę, że nie jestem jedynym traderem, który postanowił kopiować transakcje Ulisinho. Oprócz mnie, obecnie kopiuje go jeszcze ponad 60 innych osób. Niezwykle istotnym i wartym podkreślenia jest fakt, że średni wygenerowany w ten sposób zysk to niemal 11 tys. USD, co wskazuje na to, że nie tylko Ulisinho ale również osoby, które go kopiują zarabiają.

Zyskowność osób kopiujących UlisinhoJeżeli Ty również chciałbyś poznać uroki Social Tradingu, polecam abyś samemu przetestował platformę Naga Trader. Jeżeli znajdziesz interesujących traderów, których Twoim zdaniem warto obserwować, napisz proszę ich nicki w komentarzu pod tym artykułem.


Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG posiadającej własny, potężny EKOSYSTEM z szeroka gamą produktów finansowych. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułO wykresach ani słowa: EUR/CHF, EUR/JPY, NZD/JPY
Następny artykuł5 lat za kratkami za nielegalną sprzedaż bitcoinów. 21-latek zapłaci 250 tys. USD grzywny?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here