Naga MarketsSocial Trading to stosunkowo młody sposób na zarabianie przy pomocy rynków finansowych. Jest to pomysł, który polega na połączeniu sieci społecznościowej oraz platformy handlowej, co daje nowe możliwości w zakresie codziennego tradingu. Szeroko rozumiany social trading pozwala na kopiowanie transakcji od innych inwestorów oraz udostępnianie własnych pomysłów inwestycyjnych. W wyniku tego początkujący inwestorzy mogą czerpać naukę i inne korzyści od pozostałych inwestorów, natomiast dla inwestorów doświadczonych, którzy udostępniają swoje transakcje to szansa na zarabianie dodatkowych środków pieniężnych.

Czy jest to rozwiązanie tylko dla początkujących?

Według mnie zdecydowanie nie. Social trading to idealne miejsce dla każdego inwestora. Mając ciągły kontakt z innymi inwestorami możemy na bieżąco komentować i czerpać informacje na temat różnych pozycji czy stylów inwestowania, co zwiększa umiejętności doświadczonych inwestorów, a początkującym pozwala w praktyce poznać podstawowe mechanizmy.

Co powinna mieć posiadać dobra platforma do social tradingu?

Jeżeli zdecydujemy się na handel społecznościowy, pierwszym wyborem jest dobór odpowiedniej platformy social trading. W tym celu warto wymienić najważniejsze elementy, które powinna ona posiadać:

• Ogólne zestawienie sytuacji na rynkach i sentyment inwestorów.
• Streaming informacji.
• Szeroko rozbudowany system powiadomień.
• Szczegółowe informacje o osobach, które kopiujemy: liczba followersów i obserwujących, całkowity profit, liczba pozycji, najczęściej inwestowane rynki, krzywa kapitału.

• Ograniczenia odnośnie ryzyka.
• Informacje odnośnie osób, które kopiują moje pozycje.
• Prosty i szybki system wpłat i wypłat.

Rysunek 1. Przykładowy panel platformy handlu społecznościowego, źródło: swipestox.com

Swipestox – platforma social trading godna polecenia

Szukając swojej platformy do handlu społecznościowego warto zwrócić uwagę na platformę Swipestox, która posiada wszystkie wyżej wymienione cechy. Swipestox jest to platforma należąca do Naga Markets, brokera, która jest częścią grupy NAGA AG notowanej na niemieckiej giełdzie Deutsche Boerse.

Rysunek 2. Platforma social trading swipestox, źródło: swipestox.com

Naga Markets oferuje również możliwość handlowania najpopularniejszymi kryptowalutami takimi jak bitcoin czy ethereum również poprzez platformę swipestox. Dzięki kontraktom CFD inwestorzy mogą zarabiać zarówno na spadkach jak i na wzrostach. Aby lepiej zrozumieć rynek kryptowalut serdecznie zapraszamy na kolejny bezpłatny webinar „Kryptowaluty w praktyce”, który odbędzie się w czwartek o godzinie 20:00. Zapisy dostępne są w tym miejscu. Do zobaczenia już w czwartek!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here