Naga Marketslogo-societe-generale-1

W przyszłym tygodniu uczniowie wracają do szkół, a inwestorzy przed monitory. Societe Generale w swojej najnowszej rekomendacji walutowej stara się określić prawdopodobny kierunek w jakim będzie podążać EUR w ostatnim kwartale tego roku.


Ostatnia zmiana w polityce PBoC w gwałtowny sposób zakończyła letni odpoczynek rynków finansowych. Ostre spadki na giełdzie w Szanghaju skutkowały dramatycznym wzrostem zmienności nie tylko na pozostałych parkietach, ale również na rynku walutowym – zauważa SocGen. EUR/USD uciekło z dotychczasowych rejonów 1,10 w pobliże 1,1700, by w drugiej połowie tego tygodnia niemal w całości znieść ten ruch i ostatecznie znaleźć wsparcie na poziomie poprzednich szczytów.

Analitycy banku są zdania, że obecna odwilż na głównej parze walutowej może doprowadzić kurs nawet do 1,20-1,22. Dlaczego? Odpowiedź leży na rynku opcyjnym i słabości niedźwiedzi w okresie 3M. Również liczba krótkich pozycji na EUR/USD zmalała o połowę w przeciągu okresu marzec-czerwiec, podczas gdy wykres praktycznie tego nie wykazał – kontynuuje bank.a21

Prognozy rynkowe, aktualne pozycjonowanie oraz sytuacja makroekonomiczna w najbliższym terminie najprawdopodobniej wesprze EUR na drodze do pełniejszej odbudowy. Z drugiej strony, będzie to również okazja do odświeżenia longów na USD pod koniec roku.

Więcej rekomendacji oraz informacji na temat pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here