Naga Marketslogo-societe-generale-1

W najnowszej rekomendacji walutowej Societe Generale porusza temat japońskiego jena i zadaje pytanie: W którą stronę teraz skieruje się ta waluta?


Tytułowe stwierdzenie o kondycji JPY rozpoczyna również opublikowaną dzisiaj rekomendację. SocGen co prawda stwierdza fakt, że zdaniem własnych specjalistów jen faktycznie jest bardzo tani. Jednak ogólne tło makroekonomiczne kraju Kwitnącej Wiśni nie prezentuje się zgodnie z oczekiwaniami. Societe Generale zauważa, że inflacja powoli zaczyna spadać, japońska produkcja przemysłowa wchodzi w fazę stagnacji a wydatki konsumpcyjne w Japonii nie zmieniły się od czasu przejęcia przez Abe’a fotela premiera.

b37Powyższy wykres przedstawia wolumen eksportu w wybranych gospodarkach. Jak stwierdza SocGen, eksport Japonii wzrastał od 2012 słabiej niż amerykański, pomimo blisko 50% zwyżki na USD/JPY.

SocGen przewiduje (a przynajmniej ma nadzieję), że Bank of Japan przestanie w końcu jedynie mówić o słabszym jenie, a poczyni odpowiednie kroki by kurs USD/JPY znalazł się w okolicach poziomu 130.00.

Więcej rekomendacji oraz informacji na temat pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here