Naga Markets



logo-societe-generale-1Societe Generale idzie pod prąd  nie ekscytując się wczorajszym potwierdzeniu chęci prezes Fed do podwyżki stóp procentowych i w dzisiejszej rekomendacji walutowej rezolutnie stwierdza, że EUR/USD jest ledwo warte poświęcenia większej uwagi. Na jakich walorach zatem skupia się SocGen w swoim dzisiejszym handlu? Odpowiedź znajduje się poniżej:


Bank przypomina, że zmienność na rynku walutowym gwałtownie wzrosła po tym jak Chińczycy zmienili swoją politykę względem juana pomimo kolejnych przesunięć terminu pierwszej podwyżki przez Fed. Presja wywierana na aktywa ryzykowne wzrosła, a kruchy sentyment rynkowy wiąże rentowności obligacji gospodarek zaliczanych do grupy G3, które z kolei wywierają mocny wpływ na EUR/USD czy USD/JPY.z45Z punktu widzenia handlu krótkoterminowego, SocGen preferuje sprzedaż NZD wobec AUD ze względu na relację w prognozowanych wartościach obu walut. Analitycy Societe Generale łakomie patrzą również na krótkie pozycje na CHF/SEK (głównie za sprawą ryzyka wzrostu obecnych stóp procentowych w Szwecji) oraz GBP/JPY, co tłumaczą prognozami oddalającej się podwyżki stóp oraz widmem Brexitu. [pullquote] Sprawdź swoje umiejętności w handlu na EUR/USD razem z Admiral Markets [/pullquote]

Reagując na ostatnie wydarzenia ze świata, krótkoterminowa sprzedaż NOK oraz CAD również wydaje się dobrym pomysłem – stwierdza rekomendacja. Biorąc powyższe okazje inwestycyjne pod uwagę, można stwierdzić, że handel na EUR/USD nie jest czymś na co warto poświęcać zbyt wiele uwagi. Analitycy zwracają uwagę na spore spadki, które pojawiły się na EUR/USD po odkryciu afery Volkswagena, więc jak na razie Societe Generale postanawia pozostać z boku.

Więcej rekomendacji oraz informacji na temat pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here