Naga MarketsAuthor: Marc de Ruijter
Creative Commons License.

We wczorajszej nocie klienckiej ekonomiści Societe Generale zauważają, że wzrost EUR/USD w przeciągu ostatnich kilku miesięcy spowodowany był oczekiwaniem na zmniejszenie spreadów kredytowych między rdzeniem i peryferiami EMU.

„Model ten przestaje się jednak sprawdzać, pozostawiając EUR/USD na przewartościowanym poziomie i wieszcząc ryzyko konsolidacji. Korelacja ta była głównym motorem napędowym pary od lutego 2010 aż do tego roku. Od lutego korelacja EWMA osiągnęła rekordowe wartości i w marcu nagle zniknęła – proces ten wydaje się ponownie powtarzać” – zauważają analitycy SocGen.

Według Societe Generale jednym z powodów takiego scenariusza jest fakt, że potencjał dalszego zawężania spreadów kredytowych jest obecnie silnie stonowany. Co ważniejsze, ECB sygnalizuje ciągle, że ma zamiar przerwać zależność pomiędzy ściślejszymi spreadami a rosnącym EUR/USD ze względu na potencjalne ryzyko deflacji.

Zbyt wysoka ocena:

„Ocena EUR/USD i przyznanie pozytywnego ratingu kredytowego A pokazuje, że para walutowa była w stanie pokonać nawet najbardziej optymistyczne oczekiwania odnośnie zawężenia spreadów od czerwca zeszłego roku. Wcześniejsze okresy konsolidacji sugerują ruchy o dwie duży figury (0.02), tworząc tymczasową zmienność” – zauważa SocGen.

Zdecydowany ruch w dół, jeżeli…

„Aby EUR/USD gwałtowniej osunęło się w dół,  dwuletnie bony skarbowe muszą przebić się powyżej 50 punktów bazowych. Każdego miesiąca zbliżamy się do momentu kiedy FED zdecyduje się na zacieśnianie swojej polityki monetarnej doprowadzając do wzrostu zmienność CZEGOŚ TAM co ostatecznie odbije się na EUR/USD” – prognozują analitycy Societe Generale.

Jako, że nadal znajdujemy się w okresie podejmowania zwiększonego ryzyka, SocGen sugeruje kupno sześciomiesięcznych opcji na zmienność EUR/USD i sprzedaż dwuletnich opcji tego typu. Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here