Naga MarketsW dzisiejszej nocie do klientów SocGen komentuje trwające właśnie spadki na USD/JPY starając się znaleźć odpowiedź jak para będzie zachowywać się w najbliższej przyszłości.

„Miękkie dane płacowe napływające z USA wstrzymały wzrost amerykańskich stóp, a Bank of Japan nie zdecydował się na wprowadzenie zmian w swojej dotychczasowej polityce monetarnej. W przypadku danych z USA 5-letnie spready doszły do poziomu 155 punktów bazowych pokrywając się ze szczytami z zeszłego roku. Było to w zupełności wystarczające, aby powstrzymać przebicie poziomu 104 na parze walutowej a dzisiejsza bezczynność ze strony BOJ przyniosła kontynuację korekty.” – tłumaczy SocGen.

Jak będzie wyglądała przyszłość?

„Opcje call w porównaniu do opcji put są nadal relatywnie tamie w przypadku USD do JPY. Ogólna zmienność porównywalnie niska jak w większości aktywów, z tendencją do jeszcze dalszego rozszerzenia japońskich stóp przeciwstawionych stopom amerykańskim. Dodając do tego drugie spotkanie BOJ pod koniec tego miesiąca, gdzie szansa na wprowadzenie luzowania jest zdecydowanie większa stwierdzamy, że długoterminowa prognoza wzrostów USD/JPY pozostaje nienaruszona.” – podsumowuje SocGen.

Sposób w jaki rynek opcji zachowywał się od piątku sugeruje, że krótkie pozycje wkrótce zostaną zamienione na długie pozycjonowanie. Do połowy lata SocGen spodziewa się wzrostów do obszaru 105-110.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here