Naga MarketsSnowflake największym IPO na Wall Street w sektorze software. Spółka zebrała ponad 3 mld dol.Producent oprogramowania do przetwarzania danych w chmurze, Snowflake Inc., zebrał 3,36 miliarda dolarów w największej w tym roku pierwszej ofercie publicznej (IPO) spółki operacyjnej w Stanach Zjednoczonych, wyceniając swoje akcje na poziomie wyższym niż oferowany na rynku. W branży oprogramowania może to być największe IPO w historii Wall Street.

  • Według oświadczenia, kalifornijska firma z San Mateo sprzedała we wtorek 28 milionów akcji za 120 dolarów za sztukę.
  • Snowflake wprowadził na rynek akcje za 100 dolarów do 110 dolarów za sztukę, a ich cena wzrosła z 75 dolarów do 85 dolarów w poniedziałek.
  • Snowflake został wyceniony w IPO na ponad 33 miliardy dolarów w oparciu o dane dotyczące emisji akcji zawarte w prospekcie emisyjnym
  • Dla porównania, w lutowej rundzie finansowania prywatnego ogłoszono wycenę na 12,4 miliarda dolarów.

Snowflake IPO: Inwestorzy mają duże nadzieje w związku z debiutem

Snowflake, platforma danych w chmurze, ogłosiła 15 września wycenę swojej pierwszej oferty publicznej 28 mln akcji zwykłych klasy A po publicznej cenie 120 dol za akcję.

– Oczekuje się, że obrót akcjami na nowojorskiej giełdzie rozpocznie się 16 września 2020 r. pod symbolem “SNOW”, a zamknięcie oferty nastąpi 18 września 2020 r., z zastrzeżeniem zwyczajowych warunków zamknięcia. Ponadto Snowflake przyznał subemitentom 30-dniową opcję zakupu do 4 200 000 dodatkowych akcji zwykłych klasy A po cenie pierwszej oferty publicznej pomniejszonej o zniżki i prowizje z tytułu gwarantowania emisji – napisano w oświadczeniu.

Dla IPO jest to niezwykle ważny tydzień, ponieważ spółki spieszą się, aby zdążyć ze swoim debiutem przed 3 listopada, gdy odbędą się wybory prezydenckie w USA. JFrog Inc., Sumo Logic Inc. i Unity Software Inc. znajdują się wśród 15 firm, które w tym tygodniu wchodzą na giełdę, starając się zebrać łącznie 8,3 mld dolarów, według danych zebranych przez Bloomberga.

CMC
Panikujesz? Wykorzystaj sytuację na wzrost/spadek. 78% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.
SPRAWDŹ NAS

Warren Buffett po raz pierwszy zdecydował się na inwestycję w IPO

Snowflake zwabił Warrena Buffetta do zainwestowania w jego pierwszą w historii wieloletniej działalności ofertę publiczną. Berkshire Hathaway Inc. i Salesforce Ventures, oddział Salesforce.com Inc., zobowiązały się do zakupu 250 milionów dolarów z akcji zwykłych klasy A firmy w ofercie prywatnej. Berkshire zgodziło się również na zakup 4 mln akcji w ramach dodatkowej transakcji, zgodnie z informacjami podanymi przez Snowflake. Wyrocznia z Omaha wyda łącznie 573 mln USD na akcje Snowflake.

Snowflake, założona w 2012 roku spółka, jest konkurentem dla Amazon.com Inc. jako dostawca technologii hurtowni danych, która gromadzi informacje z różnych systemów, aby klienci mogli je wspólnie analizować w tym samym miejscu. W roku obrotowym, który zakończył się 31 stycznia, przychody Snowflake wzrosły o 174% do 264,7 mln dolarów w porównaniu do poprzedniego roku obrotowego, poinformowała spółka. W szóstym miesiącu, który zakończył się 31 lipca, sprzedaż wyniosła 242 mln dolarów, co oznacza wzrost o 133% w stosunku do poprzedniego roku obrotowego.

Ofertę prowadzą Goldman Sachs Group Inc. i Morgan Stanley. Akcje Snowflake mają wejść do obrotu w środę na nowojorskiej giełdzie pod symbolem SNOW.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here