Naga MarketsFabryka Farb i Lakierów Śnieżka jest jednym z czołowych producentów farb i lakierów w Polsce. Od 2003 roku regularnie wypłaca dywidendę. Na łamach telewizji Comparic24.TV znany w polskiej branży inwestycyjnej Marcin Tuszkiewicz zauważa, iż Śnieżka jest ciekawą opcją pod portfel długoterminowy oraz przygląda się innym najciekawszym polski spółkom pod kątem fundamentalnym jak i technicznym. Czego możemy spodziewać się w kolejnym tygodniu? Więcej dowiesz się oglądając cały program!


FFiL Śnieżka: Ostateczna cena nabycia udziałów Poli-Farbe to 8,68 mld HUF

Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka rozliczyła dopłaty z tytułu transakcji nabycia 80% udziałów w spółce Poli-Farbe i wyniosły one ostatecznie 0,673 mld HUF, tj. ok. 8,74 mln zł. Oznacza to, że ostateczna, łączna cena nabycia udziałów wyniosła 8,677 mld HUF, tj. ok. 112,58 mln zł.

Obecnie Śnieżka nie prowadzi negocjacji w sprawie ewentualnego nabycia pozostałych 20% udziałów w Poli-Farbe – napisano w komunikacie.

Marcin Tuszkiewicz zauważa, iż Śnieżka to druga firma obok spółki Decora, która zyskuje na fali branży mieszkaniowej.

Na notowaniach Śnieżki ciężko wyznaczyć ostatnie potwierdzone szczyty i dołki, więc tego nie będę robił. Warto również spojrzeć na tę spółkę pod kątem dywidend, które są regularnie wypłacane – ostatnia wyniosła 2,60 zł – nieprzerwanie od 2003 roku. Spółka warta do rozważenia pod kątem inwestowania długoterminowego – zauważył prowadzący.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here