Naga MarketsFabryka Farb i lakierów (FFiL) Śnieżka poinformowała, że w zakończonym drugim kwartale 2018 roku osiągnęła 26,49 mln zł skonsolidowanego zysku netto, co jest znacznym wzrostem w stosunku do 15,46 mln zł raportowanych w tym samym okresie rok wcześniej. Na otwarciu czwartkowego handlu przy Książęcej, akcje poruszają się bez większej zmienności.

W I półroczu 2018 roku grupa kapitałowa Śnieżka wypracowała przychody na poziomie 300,3 mln zł, czyli o 2,1% więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Na uwagę zasługuje także zysk netto, który wyniósł 37,7 mln zł, co oznacza wzrost o 21% r/r. Dobre wyniki biznesowe Grupa zawdzięcza głównie sprzedaży krajowej, zapewniającej 77,9% przychodów ogółem. Istotne pod względem wolumenów sprzedaży pozostają dla Grupy rynki Europy Środkowo-Wschodniej. Grupa kontynuowała zaplanowane zadania inwestycyjne. Trwa restrukturyzacja w Radomskiej Fabryce Farb i Lakierów, co w przyszłości powinno przełożyć się na poprawę rentowności w tej spółce.

W ocenie zarządu, kolejne miesiące powinny przynieść stopniową poprawę wyników. Rynek najważniejszego dla Śnieżki surowca powoli się normuje i ceny bieli tytanowej w kolejnych kwartałach powinny się ustabilizować” – informuje raport okresowy spółki.

Od strony technicznej wykres długoterminowy (interwał tygodniowy) nie sugeruje jak na razie pojawienia się większej zmienności. Od 2017 roku cena konsoliduje w wąskim przedziale pięciu złotych za akcję (oprócz wybicia na początku roku bieżącego), który dodatkowo wzmacniają zniesienia przeszłej aprecjacji:

SKA W1

Pokonanie górnej bandy konsolidacji pozwoliłoby na re-test poziomu 8,00, dolnej natomiast na domknięcie dwuletniej luki.

Dzięki odpowiedniemu zarządzaniu polityką cenową byliśmy w stanie zniwelować niekorzystny wpływ drożejących surowców, przede wszystkim bieli tytanowej, i utrzymać satysfakcjonujący poziom marż. Pozytywny wpływ na wyniki finansowe w minionym okresie miały także coraz bardziej widoczna migracja klientów w kierunku farb z segmentu premium, charakteryzujących się wyższą marżąmówi Witold Waśko, Wiceprezes Zarządu, Dyrektor ds. Ekonomicznych FFiL Śnieżka SA.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here