Naga MarketsŚnieżka – pandemii skłoniła ludzi do remontów. Widać to w wynikach spółki - zapiski giełdowego spekulantaNiezwykle pozytywnie swoimi wynikami za pierwszą połowę roku zaskoczyła wczoraj Śnieżka. Okres pandemii sprzyjał wykonywaniu remontów domowych, co przeniosło się na znaczny wzrost popytu na materiały budowlane. Efekt widać jak na dłoni w raporcie, w którym Śnieżka odnotowała 33,62 mln zł skonsolidowanego zysku netto w II kw. 2020 r. wobec 19,48 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 44,05 mln zł wobec 25,6 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 263,33 mln zł wobec 200,97 mln zł rok wcześniej.

  • Okres pandemii wiele osób wykorzystało na remonty
  • Wyniki Śnieżki tak mocne, że gwarantują udany wynik całoroczny

Największy wzrost popytu na materiały mieliśmy na wiosnę, jednak sumując dwa pierwsze kwartały rok, wyniki także są lepsze niż przed rokiem. Mamy około 47,84 mln zł skonsolidowanego zysku netto w porównaniu z 33,51 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 431,1 mln zł w porównaniu z 329,48 mln zł rok wcześniej.

100 zł na horyzoncie

Spółka spodziewa się także mocnych wyników za cały rok. Cały czas rośnie sprzedaż na wszystkich rynkach, gdzie działa spółka. Szczególnie cieszą mocne wzrosty na rynku polskim i utrzymujący się trend wyboru polskich produktów przez konsumentów. Na wykresie mamy mocne odbicie po ostatniej korekcie i wydaje się, że można oczekiwać ataku na maksima z końca lipca.

sniezka

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here