Naga MarketsEksperci z DM BDM obniżyli rekomendację dla spółki Śnieżka do „trzymaj” z „akumuluj”. Jednocześnie analitycy podnieśli cenę docelową akcji do 86,8 zł z 72,3 zł. Raport został sporządzony 3 czerwca przy kursie 89 zł.


Zobacz również: T-Bull rośnie o ponad 25% na informację o kontynuacji gry Top Speed

Śnieżka zwiększa moce produkcyjne i buduje centrum logistyczne

W połowie maja zarząd sfinalizował największą w historii akwizycję (Poli-Farbe – jeden z trzech największych producentów farb na Węgrzech). (…) W naszej opinii obecny poziom wyceny Śnieżki jest już dość wymagający (przy danych pro-forma na 2019 rok EV/EBITDA wynosi >10x). Uważamy, że w bieżącej wycenie Śnieżki rynek uwzględnia już wygenerowanie synergii kosztowych na przejmowanym podmiocie. Jednocześnie dostrzegamy szanse, że wejście na Węgry może stać się w dłuższym terminie platformą do wyjścia na inne rynki Europy Południowo-Wschodniej i zdynamizowania rozwoju – napisano w raporcie.

Jak wykazała analiza DM BDM, w związku ze zwiększeniem mocy produkcyjnych oraz budową nowego centrum logistycznego w latach 2019-2020 należy oczekiwać wysokiego CAPEX. Jednocześnie analitycy oczekują, że po wypłacie w tym roku dywidendy na poziomie 52 proc. skons. zysku netto, spółka powinna kontynuować wypłatę w kolejnych dwóch latach w okolicach 50 proc. skons. zysku netto.

Dług netto wzrośnie też w związku z finansowaniem przejęcia na Węgrzech. Jednocześnie wskaźnik dług netto/EBITDA powinien nadal pozostawać na dość bezpiecznym poziomie – estymujemy 1,5x na koniec 2019 (pro-forma) i 2020 roku – dodano.

Orbex

Prognoza wyników Śnieżki wg. analityków DM BDM:

2019 r. 2020 r.
Skonsolidowane przychody 732 mln zł 827 mln zł
EBITDA 118,9 mln zł 132 mln zł
Zysk netto 72,2 mln zł 77,5 mln zł

Kurs Śnieżki w piątek oscyluje przy poziomie 88,50 zł za akcję. Najbliższe wsparcie znajduje się na poziomie 78,10, który tworzy konfluencję z wzrostową linią trendu. Z drugiej strony opór stanowi tegoroczny szczyt 98,50, którego przebicie otworzy drogę do psychologicznego poziomu 100 zł za akcję.

Zobacz również: Zapiski giełdowego spekulanta: Idea Bank – zajęcie środków pod odszkodowania i kolejna obniżka ratingu

kurs Śnieżki w piątek 7 czerwca 2019
xStation XTB


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here