Naga MarketsBrexit jest wydarzeniem bez precedensu. Opuszczenie przez Wielką Brytanię Unii Europejskiej już zostało okrzyknięte najważniejszym wydarzeniem w powojennej historii kontynentu. Szok jaki wywołany został przez taki wynik wczorajszego referendum doprowadził do niecodziennych decyzji…


O pierwszej z nich dowiedzieliśmy się niedługo po godzinie 9:00. Szwajcarski bank centralny, SNB potwierdził, że zareagował na rynku walutowym. Szwajcarski frank traktowany przez inwestorów jako bezpieczna przystań na rynku walutowym gwałtownie zyskiwał na wartości gdy jasnym stało się, że do Brexitu dojdzie.

Dotychczas nie wiadomo praktycznie nic o samej interwencji poza faktem, że się odbyła. Kursy EUR/CHF oraz GBP/CHF powoli odrabiają straty:

EUR/CHF

EURCHFH1GBP/CHF

GBPCHFH1Niezwykle ważnym wydarzeniem okazało się poranne wystąpienie premiera Wielkiej Brytanii Davida Camerona. Przyznał on, że rezygnuje z piastowanego stanowiska. Nie sądzę, żebym był idealnym kandydatem do kierowania krajem na jego obecnym kursie – stwierdził rano Cameron. Przegrana opcji Bremainu jest również przegraną samego Camerona, który mocno zaangażował się w kampanię referendalną namawiając Brytyjczyków do pozostania w UE.

David Cameron zapewnił, że pozostanie premierem jeszcze przez kolejne 3 miesiące. W tym czasie wybrany zostanie jego następca, który poprowadzi dalsze prace dążące do opuszczenia Unii Europejskiej przez Wyspy.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here