Naga MarketsThomas Jordan, prezes SNB

Bez zaskoczeń po decyzji Szwajcarskiego Banku Narodowego, który utrzymał stopę depozytową na -0,75 proc. Bank podtrzymał też gotowość do interwencji na rynku walutowym. EUR/CHF bez zmian na 1,0780.

Kurs franka bez reakcji na decyzję SNB

SNB dalej uważa franka za „wysoce wycenianego”, a bank „pozostaje skłonny do silniejszej interwencji na rynku walutowym, biorąc pod uwagę ogólną sytuację kursową”. W komunikacie napisano też, że „Niskie stopy procentowe zapewniają korzystne warunki finansowania i w połączeniu z gotowością SNB do interwencji przeciwdziałają presji wzrostowej na franka szwajcarskiego.”

Determinacja SNB jest czynnikiem, który hamuje umocnienie franka pomimo przebudzonej awersji do ryzyka. Skoncentrowanie przepływów kapitału na USD powoduje, że wzrosty USD/CHF są podobnej skali co spadki EUR/CHF, utrzymując EUR/CHF w wąskim paśmie wahań. O ile uwaga nie przerzuci się na zagrożenia dla gospodarki europejskiej (z tytułu drugiej fali zachorowań), EUR/CHF nie powinien dynamicznie spadać.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here