Naga MarketsNarodowy Bank SzwajcariiWczoraj wieczorem poznaliśmy decyzję Rezerwy Federalnej, a w nocy swoje posiedzenie miał Bank Japonii. Oba banki nie zaskoczyły inwestorów. Fed zgodnie z oczekiwaniami obniżył stopy procentowe o 25 punktów bazowych, a BoJ pozostawił je na tym samym poziomie. Z kolei Szwajcarski Bank Narodowy również nie zaskakuje i pozostawia stopy procentowe na poziomie -0,75%. Dziś przed nami jeszcze jednak decyzja banku centralnego – 13:00 BoE. Jednak zanim poznamy dane z Wielkiej Brytanii, sprawdźmy jak zachowuje się kurs franka szwajcarskiego. 


SNB nie decyduje się na cięcia stóp

Zgodnie z rynkowymi oczekiwaniami SNB nie zdecydował się na zmianę polityki monetarnej, część rynku oczekiwała jednak cięcia, stąd wyraźne umocnienie franka w pierwszych minutach po ogłoszeniu decyzji. Najważniejsze stwierdzenia z komunikatu:

  • SNB nie komentuje decyzji EBC
  • prognozy szwajcarskich bankierów centralnych zakładają, że dynamika inflacji w drugim kwartale 2022 sięgnie 1.1%
  • SNB przyznaje że gotowy jest do interwencji walutowych jeśli będzie to konieczne

“Szwajcarski Bank Narodowy powstrzymał się od cięcia stóp procentowych i utrzymał jej poziom na -0,75 proc. EUR/CHF spada w kierunku 1,0950, czyli kluczowego w krótkim poziomie poziomu wsparcia. Władze monetarne podtrzymują gotowość do interwencji w celu przeciwdziała sile waluty. Spodziewamy się, że – pomimo pasywnego podejścia SNB – EUR/CHF będzie stopniowo i mozolnie piął się na wyższe pułapy i zmierzał do 1,1150 – 1,12.” komentuje Bartosza Sawicki, główny ekonomista DM TMS Brokers

Kurs franka w górę

W pierwszej reakcji po decyzji obserwujemy ruch w górę na kursie franka szwajcarskiego. EURCHF spada 55 pipsów, a USDCHF nurkuje 50 pipsów tuż po godzinie 9:30.

Wykres USDCHF
USDCHF M1

Jeśli chodzi natomiast o sytuację techniczną na EURCHF w długim terminie, kurs pokonał w ostatnim czasie kluczowy opór wynikający z układu Overbalance. Aktualnie strefa przy 1,0955 jest ponownie testowana, dlatego też cena znajduje się w kluczowym miejscu. jeśli pojawią się tu kupujący, istnieje szansa na odbicie i ruch w kierunku ostaniach szczytów a nawet poziomu 1,1060, gdzie wypada mierzeni 38,2% Fibonacciego. Z drugiej strony, wybicie zielonej strefy dołem otworzy drogę do większych spadków.

Wykres EURCHF
EURCHF H4


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here