Naga Marketskurs franka szwajcarskiegoPomimo oczekiwanego osłabienia wartości franka szwajcarskiego (CHF) w tym roku, interwencje walutowe pozostają ważnym narzędziem dla Szwajcarskiego Banku Narodowego (SNB), powiedział wiceprezes Fritz Zurbruegg,. W jego ocenie poprawa globalnych perspektyw gospodarczych zmniejszyła popyt na bezpieczne aktywa, takie jak frank. Para EUR/CHF wzrasta trzecią sesję z rzędu osiągając poziom 1,10.

Kurs walutowy franka (CHF) ma duży wpływ na inflację, jak i wzrost gospodarczy Szwajcarii

Uważam, że frank jest nadal drogi. Jeśli spojrzymy na inflację, to nadal jest ona bardzo niska, a PKB nie jest jeszcze na poziomie sprzed kryzysu. Jesteśmy przekonani, że nasza ekspansywna polityka pieniężna pozostaje właściwa – powiedział Zurbruegg sygnalizując, że SNB nie zmieni swojej ultra ekspansywnej polityki pieniężnej.

Te artykuły również Cię zainteresują
SNB ma opublikować kolejną aktualizację swojej polityki 17 czerwca. Polityka banku centralnego przez ostatnie sześć lat opierała się na interwencjach walutowych i obciążaniu banków komercyjnych stopą procentową w wysokości minus 0,75%. Pomysł, że SNB próbował osłabić franka, aby chronić szwajcarski przemysł eksportowy, był „całkowicie fałszywy”, podkreślił Zurbruegg.

Musimy pamiętać, że w tak małym i otwartym kraju jak nasz, kurs walutowy ma duży wpływ zarówno na inflację, jak i wzrost gospodarczy. Z tego powodu ważne jest, aby utrzymać instrument interwencji walutowych obok klasycznego instrumentu na stopę procentową – powiedział.

Zdaniem członka SNB chociaż niskie i ujemne stopy procentowe spowodowały silny wzrost cen nieruchomości w Szwajcarii w ostatnich latach, pozytywy wyraźnie przeważały nad negatywami.

Bez tej ekspansywnej polityki mielibyśmy znacznie silniejszego franka, niższy wzrost i inflację oraz wyższe bezrobocie. Tak więc, dzięki naszej polityce, przeciętnemu obywatelowi Szwajcarii jest lepiej – podsumował.

fpmarkets

Kurs franka (CHF) traci trzecią sesję z rzędu względem euro

Notowania pary walutowej EUR/CHF wzrastają trzecią sesję z rzędu oscylując tuż pod poziomem oporu 1,10. Jego trwałe przebicie, a w konsekwencji pokonanie szczytu z maja 1,1030 otworzyłoby drogę w kierunku tegorocznego maksimum 1,1150. Niewątpliwie scenariusz wzrostowy będzie wspierany przez globalny apetyt na ryzyko. Z drugiej strony spadek poniżej wsparcia 1,0916 może wyhamować tegoroczną presję kupujących i skierować kurs w kierunku poziomu 1,0811.

Kurs EURCHF na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURCHF na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

invest
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: newconnect akcje | kurs echo investment | aktualny kurs korony czeskiej | cdprojekt kurs | cdr kurs | kurs polskiego złotego | kurs polenergia |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here