Naga MarketsPo październikowych spadkach, niemal od początku listopada 2019 r. kurs franka szwajcarskiego znacząco zyskuje na wartości. Tylko na przestrzeni ostatnich dni CHF podrożał o niemal 8 groszy, co stanowi wzrost o 2%. Co więcej, wiele wskazuje na to, że w najbliższym czasie tendencja wzrostowa będzie tu kontynuowana.


Kurs franka szwajcarskiego najwyżej od miesiąca

Spoglądając na notowania pary walutowej CHFPLN zauważymy, że wskutek październikowych spadków kurs franka szwajcarskiego pokonał horyzontalne wsparcie (teraz opór) w wysokości 3,94 zł i osunął się aż do 3,86 zł. Tam też z początkiem listopada pojawiła się większa reakcja popytowa. Szczególnie dynamiczne wzrosty obserwujemy jednak dopiero od początku bieżącego tygodnia.

W środę, 13 listopada 2019 r. za franka szwajcarskiego zapłacić trzeba powyżej 3,93 zł.

Z czysto technicznego punktu widzenia wiele wskazuje na to, że w najbliższym czasie tendencja wzrostowa mogłaby być kontynuowana. Jeżeli tak się stanie, kurs franka mógłby podrożeć do 3,94 zł. To właśnie tam znajduje się bowiem najbliżej położony, istotny poziom oporu, w okolicy którego mogłaby pojawić się większa reakcja podażowa.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

SNB dąży do osłabienia CHF

Silny frank szwajcarski z pewnością nie daje powodów do optymizmu decydentom Szwajcarskiego Banku narodowego (SNB). Prezes instytucji Thomas Jordan w dalszym ciągu trzyma się bowiem swojej polityki ujemnych stóp procentowych i gotowości do interwencji na rynkach walutowych w celu podważenia wartości franka szwajcarskiego.

Siedmioosobowa Rada Federalna wydała oświadczenie po corocznym spotkaniu z prezesem SNB, w trakcie którego omówiono kwestie związane z polityką pieniężną i gospodarką.  Szef SNB ponownie podkreślił, że zagrożenia związane z pogarszającymi się warunkami międzynarodowymi pozostają wysokie. Sytuacji nie polepsza także spadająca inflacja oraz coraz luźniejsza polityka monetarna innych banków centralnych.

Thomas Jordan powtórzył również obawy SNB, że utrzymują się nierówności na szwajcarskich rynkach nieruchomości i kredytów hipotecznych, w szczególności w odniesieniu do nieruchomości mieszkalnych, gdzie tanie pieniądze pomogły napędzić rozkwit budownictwa mieszkaniowego.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs funta (GBPPLN) kosztuje 5,00 zł. Bank Anglii obniży stopy po Nowym Roku? Kurs Forex 13 listopada
Następny artykułKurs dolara (USDPLN) kosztuje 13 listopada prawie 3,90 zł, gdy Trump grozi nałożeniem kolejnych ceł
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here