Naga Markets2016-07-13_AMO-logoCykl All Markets Online powstał we współpracy z Windsor Brokers, który jako jedyny broker działający na polskim rynku oferuje tak bogaty wachlarz instrumentów. AMO to ponad 620,000 instrumentów finansowych udostępnionych dla handlu online. Dowiedz się więcej.


SnapChat

Firma utworzona została w 2011 roku pod nazwą Picaboo. Po roku z tysiącem aktywnych użytkowników nazwa firmy została zmieniona na SnapChat. Obecnie komunikator ma 158 mln użytkowników i firma nie zwalnia tempa rozwoju. W 2016 roku zaproponowała swoim użytkownikom okulary przeciwsłoneczne (spectacles). Okulary mają wbudowaną kamerę i ułatwiają tworzenie wspomnień, które następnie można łatwo opublikować na SnapChacie.

SnapChat
Źródło: prospekt emisyjny Snap Inc.

Duże zainteresowanie banków inwestycyjnych debiutem.

Firma Snap, której komunikator SnapChat ma obecnie 158 mln użytkowników dziennie przygotowuje się do swojego giełdowego debiutu. Snap ma dołączyć do NYSE, gdzie otrzyma ticker: SNAP. Firma zamierza zaoferować akcje wartości 3 mld dolarów. Zainteresowanie debiutem jest spore co szczególnie widać po liście zainteresowanych banków inwestycyjnych: Morgan Stanley, Goldman Sachs, JPMorgan, Deutsche Bank Securities, Barclays, Credit Suisse and Allen & Company LLC.

SnapChat
Przeciętna dzienna aktywność użytkowników SnapChata.

Użytkownicy SnapChat wysyłają dziennie 2,5 mld wiadomości ze zdjęciami, a przeciętny użytkownik loguje się do aplikacji średnio 18 razy dziennie. Oprócz dużej bazy użytkowników Snap posiada również przepis na zarabianie na swoim komunikatorze. W ciągu jednego roku spółka pomnożyła dochód 7-krotnie. Z 58,7 mln dolarów w 2015 roku do 404,5 mln dolarów w 2016. Jest to jednak tylko jedna strona medalu, ponieważ rosną też koszty.

SnapChat
Kwartalny średni dochód na użytkownika.

Zagrożenia dla IPO.

Analitycy wskazują na zagrożenia. Duża liczba użytkowników wymaga dużej inwestycji w sprzęt informatyczny (głównie w serwery). Konkurent SnapChata Facebook inwestuje pieniądze budując własne „farmy serwerowe”, podczas gdy Snap wypożycza serwery od zewnętrznych firm. Roczne koszty serwerów w 2015 roku wyniosły 373 mln dolarów, a już rok później 514 mln dolarów.

Kolejnym problemem, na który wskazują analitycy jest brak realnego wpływu na spółkę przez przyszłych inwestorów. Właściciele Snapa podobnie jak to robili wcześniej właściciele Google czy Mark Zuckerberg z Facebooka zagwarantowali sobie niemal wyłączne prawo do decydowania o losach spółki.

Czy Snap pójdzie śladami Facebooka?

Debiut spółki Snap z pewnością jest kuszący dla inwestorów zwłaszcza patrząc przez pryzmat jak na giełdzie radzi sobie konkurent Facebook. Od debiutu w 2012 roku do dziś akcje spółki zdrożały z poziomu 41$ do 135$.

Wykres spółki Facebook dla interwału W1.

Powyższy wykres pochodzi z platformy AMO oferowanej przez Windsor Brokers. Windsor brokers oprócz platformy AMO oferuje również handel na platformach MT4 i GWAZY.
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here