Naga MarketsTechnologiczna spółka Snap Inc, posiadająca aplikację Snapchat od momentu wejścia na giełdę nie miała lekko. Początkowe dojdzie wyceny akcji spółki do poziomu 29,45 dolara jest dotychczas rekordowym poziomem, od którego spółka oddaliła się niemal natychmiast. Spadek wyceny akcji aż do poziomów 4,80 za akcję nie powinien dziwić – główni konkurenci Snapchat’a jak m.in Facebook nie próżnują, a skala zasobów finansowych konkurencji sprawia, że dodanie podobnych elementów do swoich aplikacji była tylko kwestią czasu. W tym momencie jednak spółka znacznie odbija – i to 140 procent w porównaniu do grudniowych dołków. Czy to oznacza poprawę sytuacji spółki czy raczej krótkoterminowe odbicie? 


Wokół spółki Snap Inc. zrobiło się głośno w trakcie debiutu, ponieważ z jednej strony uważano aplikację za przyszłość w kontekście social media, z drugiej zaś strony pojawienie się już pierwszych informacji odnośnie wejścia spółki na giełdę sprawiło, że wielu obserwatorów rynkowych oraz czynnych inwestorów zastanawiało się, w jaki sposób taki produkt mógłby utrzymać cenę akcji.

Te artykuły również Cię zainteresują
I faktycznie, biorąc pod uwagę to, co zrobił rynek zaraz po wprowadzeniu spółki na giełdę można odczuć wrażenie, że dyskontowanie prawdziwej wartości zarówno podmiotu jak i aplikacji, na którą spółka się powoływała długo nie trwało. Już pierwsze ruchy podbicia zostały zniesione zaraz po dotarciu przez wykres do ceny 29,45 dolarów za akcję – kiedy ledwie tydzień po osiągnięciu ATH – rekordowych szczytów – spółka zapikowała ponad 11 dolarów. Późniejsze ruchy spółki na giełdzie to już powolne wykrwawianie się, a minimum, jakie osiągnęła spółka poraża: 4,80 dolara za akcje.

Zobacz również: Snapchat wciąż pozostaje mało atrakcyjnym aktywem do zakupu?

Do tego poziomu ceny akcji dotarły w drugiej połowie grudnia ubiegłego roku, po czym rynek stanowczo rozpoczął oddalanie się od przykrego dla oka wyniku. Okres początku roku nie tylko dla spółki technologicznej był dobrym okresem – ponieważ wyraźnie rynki światowe zareagowały odbiciem, a co za tym idzie – większość spółek rozpoczęło wędrówkę cenową na północ. Nie wszystkie jednak zaliczyły zyski rzędu.. ponad 140 procent.

wykres Snap Inc. D1 09.04.2019
Snap Inc. D1 09.04.2019

Tymczasowe odbicie, czy zmiana sentymentu?

Na to pytanie próbują sobie odpowiedzieć inwestorzy, którzy od początku nie wierzyli w spółkę. Choć jak zostało już wspomniane, okres początku roku 2019 był zbawienny dla rynku akcyjnego i wiele spółek odbiło w tym czasie, to z całą pewnością niewiele z nich może poszczycić się zyskami rzędu 147 procent – licząc od najniższego punktu z grudnia 2018 roku.

Warto w tym momencie dodać, że na tak wyraźne wzrosty spółki składa się kilka czynników. Przede wszystkim spółka w ostatnim czasie otrzymała od wielu instytucji pozytywną wycenę oraz rekomendację zakupu. Risk ratio podczas ceny z poziomu 4 czy 10 dolarów przy znanym rynkowym zapotrzebowaniu oraz trendach sprawiało, że potencjał zysku był zdecydowanie na korzyść pozycji długich.

Spółka jedną z ważniejszych rekomendacji jaką pozyskała – otrzymała od RBC Capital Markets, banku o globalnym zasięgu z uznaną wśród inwestorów pozycją. Rekomendacja została wydana w sierpniu, gdzie spółka kosztowała w granicach 11 dolarów za akcję. Oczywiście dołek został zaliczony przez podmiot po tym, jednak nadal skupowanie akcji mogło dostarczyć inwestorom do chwili obecnej ponad 15 procent, licząc od najgorszej (najdroższej) możliwej cenie zakupu po wydanej rekomendacji.

Drugim powodem wzrostu na spółce mogą być informacje wskazujące na to, iż liczba użytkowników – będąca niezaprzeczalnym wyznacznikiem wartości tego typu aplikacji – zaczęła znacznie przyrastać. Do tego warto dodać aktualizację raportu wydanego przez spółkę oznajmującą, iż Snap Inc. dąży coraz bardziej do lepszej stabilności finansowej. Co więcej, trendy w sklepach aplikacji wskazują, że aplikacja Snpachchat nadal pozostaje w gronie najczęściej pobieranych aplikacji świata.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here