Naga MarketsPo zakończeniu czwartkowej sesji na Wall Street po raz pierwszy od giełdowego debiutu wyniki kwartalne opublikuje Snap Inc, do którego należy popularna aplikacja z dziedziny mediów społecznościowych, czyli Snapchat. Inwestorzy spodziewają się straty, co jest typowe dla obecnego stadium rozwoju spółki. Ważniejsze będzie to, czy poprawie ulegają trendy w liczbie nowych użytkowników oraz przychodów z reklam.


Debiut firmy Snap Inc jest największym tegorocznym IPO na nowojorskiej giełdzie. Początkowe reakcje inwestorów były bardzo euforyczne i szybko udało się niemal podwoić cenę akcji spółki z IPO. Jednakże sielanka nietrwała długo i szybko doszło do cofnięcia z 30 USD poniżej 20 USD. Obecnie kluczową strefą oporu jest poziom23,45 USD. Popyt w ostatnim czasie dwukrotnie próbował atakować tę barierę. Za każdym razem bezskutecznie. Dlatego też rośnie ryzyko spadków. Ostatnia świeca posiada stosunkowo długi górny knot, co świadczy o pojawiającej się podaży. Najbliższą strefą wsparcia powinna być 21-okresowa średnia krocząca (kolor pomarańczowy), a dalej linia trendu wzrostowego.

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków popularnych spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

Według konsensusu Snap Inc w I kwartale zanotował stratę na poziomie 21 centów na jedną akcję. Zdecydowanie lepiej mają zaprezentować się przychody, które powinny wzrosnąć do 158 mln USD z 38,8 mln USD w analogicznym okresie przed rokiem. Byłby to jednak słabszy wynik w porównaniu do poprzedniego kwartału, kiedy odnotowano kwotę rzędu 165,7 mln USD. Kluczem będą jednak dane nt. liczby nowych oraz aktywnych użytkowników. Ponadto inwestorzy będą kłaść nacisk na innowacje wdrażane przez spółkę mające przyciągnąć nowych reklamodawców.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here