Naga Markets

Smutna prawda o kopaniu Bitcoina. Większość firm notuje dziś straty Firmy wydobywające Bitcoina w II kwartale szybko traciły pieniądze, wydobywając kryptowalutę, która obecnie jest warta przeszło połowę mniej niż jeszcze rok temu, pokazuje badanie Arcane Research. To co miało okazać się nową gorączką złota, zwiodło wielu i choć wśród nich znajdzie się sporo krypto magnatów z czasów hossy 2021, tak duża część firm zwyczajnie dokładała do tego interesu.

Bitcoin ciągnie górników na dno

Najnowszy raport Arcane Research wskazuje, że większość firm zajmujących się wydobyciem Bitcoina przez II kwartał 2022 r. przynosiła straty, które mogą opiewać na łączną sumę wielu miliardów dolarów.

Istotnym pojęciem jest tutaj “zysk zatrzymany”, który jest miarą całkowitego skumulowanego dochodu netto firmy od momentu jej powstania.

Kiedy metryka osiąga wartość ujemną, oznacza to, że dana firma poniosła stratę netto i w ogólnym rozrachunku przynosiła straty.

Wykres  zatrzymanych zysków największych firm wydobywających Bitcoina
Wykres zatrzymanych zysków największych firm wydobywających Bitcoina

Jak widać na powyższym wykresie, zyski zatrzymane prawie wszystkich największych firm wydobywających Bitcoin 2 II kwartale 2022 r. były ujemne.

Największą stratę odnotowała firma Core Scientific ze stratami wynoszącymi ponad 1,3 mld dol.

Raport zauważa kilka przyczyn słabych wyników tych spółek. Po pierwsze, firmy te wydawały nieporównywalnie większe środki na koszty administracyjne niż ma to miejsce w innych branżach, na przykład przy wydobyciu złota.

Drugim czynnikiem jest to, że na inwestycje w BTC zdecydowali się w nieodpowiednim momencie i pod presją rynku niedźwiedzia musiały wyprzedawać swoje rezerwy, aby uniknąć likwidacji.

XTB

I wreszcie, wysoce zyskowna hossa z 2021 roku doprowadziła do tego, że firmy górnicze nadmiernie rozbudowały swoje struktury. Rekordowe zyski z ubiegłego roku zniknęły tak szybko, jak uderzyły niedźwiedzie, pozostawiając górników z masą energochłonnego sprzętu, który przynosi znacznie mniejsze dochody.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułDow Jones spada o 500 punktów, gdy rentowności obligacji odbijają w obawie o ponowne zaostrzenie polityki Fed!
Następny artykułJen japoński na kolanach. Interwencja nie powstrzymała rajdu dolara
Student prawa na wydziale Finansów i Prawa Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Pasjonat i początkujący inwestor sektora walut cyfrowych, aktywnie podążający za bieżącymi zmianami legislacyjnymi. Czynny obserwator światowych przemian społeczno-gospodarczych oraz zmieniających się preferencji rynkowych. Interesuje się wpływem psychologii na rynki akcji, sztuką w sektorze giełdowym oraz szeroko rozumianym systemem zdecentralizowanych finansów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here