Naga MarketsSmok Bitcoin zje Królestwo Złota - uważa Michael Saylor„Kiedy Smok Bitcoin wyłoni się ze swojego legowiska, pierwszą rzeczą, jaką zje, będzie Królestwo Złota” – twierdzi Michael Saylor, prezes spółki MicroStrategy.

  • Saylor jest zdania, że BTC okaże się lepszą inwestycją niż złoto.
  • Jego  opinia może wzbudzać kontrowersje. Nawet tak zagorzały inwestor BTC jak Mike Novogratz uważa, że ona aktywa się uzupełniają.

Bitcoin lepszy od złota

Reagując na post Anthony’ego Pompliano, popularnego podcastera i współzałożyciela funduszu hedgingowego Morgan Creek Digital, Saylor napisał, że „niebezpieczne jest myślenie, że złoto i bitcoin to coś podobnego i uzupełniającego się. Kiedy Smok Bitcoin wyłoni się z legowiska, pierwszą rzeczą, jaką zje, będzie Królestwo Złota”.

 

Zapewne stąd jego firma, MicroStrategy, zainwestowała pół miliarda USD w bitcoiny. W październiku sam Saylor napisał na Twitterze, że osobiście posiada 17 732 BTC.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

BTC to safe haven

Potencjał bitcoina jako środka przechowywania wartości w czasie kryzysu sprawił, że coraz więcej ludzi mówi o kryptowalucie jako „cyfrowym złocie”. Tyle że zarazem wielu analityków pozostaje podejrzliwych co do tego, czy faktycznie cyfrowa waluta jest czymś na miarę safe haven.

Z drugiej strony cena bitcoina była historycznie skorelowana z kursem złota. Inwestor Mike Novogratz powiedział np. w zeszłym miesiącu Bloombergowi, że “bitcoin jest jak złoto, cyfrowe złoto po prostu będzie drożało”.

Coraz więcej osób będzie tego [tj. BTC] chciało jako części swojego portfolio – dodał.

Warto jednak zauważyć, że Novogratz pozostaje ostrożny w kwestii ostrego odcinania bitcoina od złota. W lipcu zasugerował, że zmienność kursu bitcoina jest realnym problemem i że zalecałby jednak nadal podtrzymanie inwestowania w złoto.

Saylor ze swojej strony napisał wczoraj na Twitterze, że „zwolennicy bitcoinów powinni przestać przepraszać za zmienność” i że przynajmniej przez jeden dzień bitcoin „był mniej zmienny niż NASDAQ, S&P 500, Dow Jones, Russell 2000, 10 i 30-letnie obligacje skarbowe, złoto, srebro, [akcje] Apple, Amazona, Microsoftu i Facebooka”.

Dziś cena 1 BTC pozostaje powyżej 15 000 USD, a właściwie zbliża się już do 16 000 USD. Kiedy MicroStrategy po raz pierwszy ogłosiło duży zakup bitcoinów, cena BTC wynosiła tylko około 11 500 USD.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here