Naga Markets2016-07-13_AMO-logoCykl All Markets Online powstał we współpracy z Windsor Brokers, który jako jedyny broker działający na polskim rynku oferuje tak bogaty wachlarz instrumentów. AMO to ponad 620,000 instrumentów finansowych udostępnionych dla handlu online. Dowiedz się więcej.


Rzut oka na rynek, piątek 2 grudnia:

  • Spadły ceny akcji technologicznych gigantów: Facebook (NASDAQ: FB) -2,8%, Microsoft (NASDAQ: MSFT) -1,8%. Pociągnęło to za sobą spadki indeksów indeksów NASDAQ i S&P500.
  • Spółka Starbucks Coffee (NASDAQ, ticker: SBUX) poinformowała, że jej dotychczasowy CEO Howard Schultz ustąpi ze stanowiska 3 kwietnia 2017 roku.
  • Ropa Brent odnotowała w czwartek 15 miesięczne maksimum ceny. Dynamiczne wzrosty obserwowaliśmy w środę oraz piątek po decyzji państw OPEC o ograniczeniu produkcji czarnego złota.
  • Zarówno indeks S&P500 jak i kontrakty na S&P500 nie zdołały się póki co utrzymać ponad poziomem 2200 pkt. Za to świetnie radzi sobie indeks Dow, który w czwartek zanotował nowy historyczny szczyt.

Smith & Wesson (NASDAQ, ticker: SWHC)

Spółka przedstawiła dane za drugi kwartał fiskalny. Zysk na akcję EPS wyniósł 0,68$ co jest wynikiem o 0,12$ lepszym od prognozy 0,56$. Dochód kwartalny wyniósł 233,5 mln dolarów wobec prognozy 227,61 mln dolarów.

Częściowo inwestorów mogą rozczarować prognozy spółki dotyczące przyszłego kwartału. Firma szacuje w kolejnym kwartale EPS na poziomie 0,52$ – 0,57$ podczas, gdy konsensus zakładał 0,59$. Zysk zakładany przez firmę w tym samym okresie 230 – 240 mln dolarów wobec konsensusu 237,7 mln dolarów. Smith & Wesson zamierza za to przebić rynkowe oczekiwania w kwestii rocznego dochodu za rok fiskalny 2017. Wobec szacunków na poziomie 910,6 mln dolarów spółka założyła, że osiągnie wynik 920 – 930 mln dolarów.

Smith & Wesson jest największym w USA i jednym z największych na świecie przedsiębiorstw produkujących broń palną oraz wyposażenie dla służb mundurowych.

Sytuacja techniczna na wykresie spółki

Na wykresie tygodniowym spółki wyznaczyć można dwie linie trendu. Jedna pod niewielkim kątem wznoszącym – ta linia jest bezpieczna bo od prawie dwóch lat nie była testowana (wykres dla interwału W1). Natomiast druga linia trendu została przełamana 3 tygodnie temu i cena aktualnie próbuje wrócić ponad nią przebijając ją od dołu.

Kluczowym poziomem jest obecnie opór 25$. Niewiele poniżej znajduje się wspomniana już wzrostowa linia trendu, a zatem gdyby cena akcji wróciła ponad poziom 25$ byłby to wyraźny sygnał powrotu popytu. Niestety bardziej prawdopodobne jest obecnie odbicie od tego poziomu i ruch spadkowy w stronę najbliższego wsparcia na poziomie 21$.

Wykres dla interwału D1. All Markets Online.
Wykres dla interwału D1. All Markets Online.

Jaka jest wartość wskaźników AT – zapraszamy na webinar

Wykres dla interwału W1. All Markets Online.
Wykres dla interwału W1. All Markets Online.

Powyższe wykresy pochodzą z platformy AMO oferowanej przez Windsor Brokers. Windsor brokers oprócz platformy AMO oferuje również handel na platformach MT4 i GWAZY.
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here