Naga Marketsmerrill-lynch-logo

Im dłuższy horyzont inwestycyjny tym mniej ważna staje się analiza techniczna, a więcej uwagi należy przyłożyć do analizy czynników makroekonomicznych. Bank of America Merrill Lynch w swojej dzisiejszej rekomendacji śmiało neguje to co dzieje się choćby na EUR/AUD broniąc swojego stanowiska właśnie perspektywami makroekonomicznymi dla AUD.


Szersze tło makroekonomiczne dla australijskiego dolara wciąż pozostaje negatywne – przekonuje bank – zwłaszcza w przypadku dalszej deprecjacji juana oraz tak wolnych wpływów kapitałowych w australijski sektor surowcowy.

Biorąc jednak pod uwagę dotychczasową niechęć Fed do zmiany poziomu stóp procentowych w Stanach, neutralne nastawienie RBA w tym samym zakresie oraz zauważalną stabilizację cen stali na światowych rynkach, dotychczasowa prognoza BofA Merrill Lynch zakładająca poziom 0,69 na AUD/USD do końca roku 2015 wydaje się nadal być poprawna.

[pullquote] Spróbuj swoich sił w handlu długoterminowym wykorzystując opcje binarne [/pullquote]Inna sytuacja kreuje się na parze EUR/AUD, gdzie istnieje szansa na spadki nawet do poziomu 1,52 w długim terminie. BofA Merrill Lynch tłumaczy swoje spojrzenie różnicą jaka prawdopodobnie pojawi się w stosowanej polityce przez EBC (które najwyraźniej będzie zmuszone do przedłużenia trwającego programu skupu aktywów) oraz dotychczasowej gołębiej postawie RBA.

EUR/AUD wybija górą formację trójkąta. Wydaje się, że na wspomniane 1,52 trzeba będzie jeszcze poczekać.
EUR/AUD wybija górą formację trójkąta. Wydaje się, że na wspomniane 1,52 trzeba będzie jeszcze poczekać.

Więcej rekomendacji oraz informacji na temat pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here