Naga Marketselectroneum telefon m1Startup blockchainowy Electroneum wprowadził właśnie do sprzedaży bardzo taniego smartfona opartego na Androidzie, który pozwala na wydobywanie kryptowalut. Urządzenie o nazwie M1 posiada certyfikat Google Mobile Services (GMS) i jest wyposażone w technologię cloud mining umożliwiającą pozyskiwanie kryptowalut poprzez aplikację mobilną.


Tylko ETN i tylko 3 dolary w miesiącu

Warty zaledwie kilkaset złotych telefon w momencie uruchomienia pozwoli jedynie na wydobywanie natywnej kryptowaluty Electroneum, ETN, przy maksymalnym miesięcznym zwrocie do 3 dolarów. Po uruchomieniu aplikacji, mining może być prowadzony offline, jak wynika z oświadczenia przedsiębiorstwa.

Zarobione przez użytkowników tokeny ETN mogą być wykorzystywane do płacenia za usługi takie jak doładowania telefonów komórkowych, mikropłatności i zakupy online. Są one również zbywalne na giełdach – 1 ETN posiada wartość około 0,0073 dolarów zgodnie z danymi coinmarketcap.com, a łączna kapitalizacja rynkowa wynosi 65 milionów dolarów.

M1 dostępny jest w wersjach z 4GB, 8GB i 32GB wbudowanej pamięci oraz dwoma slotami na karty SIM i jest zasilany przez procesor Quad Core 1,3 Ghz. Tylni aparat posiada 5 megapikseli, przedni natomiast 2 megapiksele.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Głównym celem kraje rozwijające się, start w RPA

Urządzenie jest oferowane w tak niskiej cenie ponieważ Electroneum szuka rynków zbytu głównie w krajach rozwijających się, licząc na zwiększenie zainteresowania blockchainem oraz kryptowalutami. W niektórych państwach ceny smartfona mogą być jeszcze niższe i zaczynać się od 60 dolarów.

“Na początek będziemy sprzedawać M1 w RPA, ponieważ jest to nasz pierwszy rynek docelowy”, powiedział Nick Cook, szef operacji w Electroneum. “M1 będzie sprzedawany za pośrednictwem lokalnych dystrybutorów”. W przeciągu kolejnych tygodni udostępniona ma być również sprzedaż online za pośrednictwem Amazona.

Electroneum współpracuje z firmą cybersecurity HackerOne, która jest również partnerem Departamentu Obrony USA, aby zabezpieczyć swoją sieć.

Warto przypomnieć, że M1 od Electroneum nie jest pierwszym “kryptowalutowym” smartfonem. Takowe urządzenie już w zeszłym roku prezentował HTC. Do tej pory można było nabyć je jedynie za Bitcoiny i Ethereum, jednak od lutego 2019 roku dostępne jest również za fiaty.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here