Słynny “Wilk z Wall Street” pompuje Dogecoina na swoim profilu na Twitterze

Jordan Belfort zachęca do pompowania kursu DOGE

Naga MarketsSłynny "Wilk z Wall Street" pompuje Dogecoina na swoim profilu na Twitterze
Leonardo DiCaprio w roli Jordana Belforta w filmie “Wilk z Wall Street”

Dogecoin znalazł się także w kręgu zainteresowań sławnego mówcy i autora, kiedyś tradera i właściciela kontrowersyjnej firmy inwestycyjnej, samego Jordana Belforta, powszechnie znanego jako “Wilk z Wall Street”. Teraz, zamiast akcji małych spółek, Belfort chce podbić cenę Dogecoina, a przy okazji liczbę obserwujących profil.

  • Jordan Belfort jest autorem książki “Wilk z Wall Street” opisującej jego szaloną karierę na Wall Street w latach 90.
  • Została ona zekranizowana w 2013 roku, a w głównej roli wystąpił Leonardo DiCaprio
  • Belfort został skazany za oszustwa i manipulacje cenami aktywów na niemal 2 lata więzienia

Jordan Belfort chce pompować cenę Dogecoina

Jordan Belfort, kiedyś właściciel niesławnej firmy zachęcającej ludzi do inwestycje w bezwartościowe akcje małych spółek (tzw. penny stocks) zachęcił na Twitterze do pompowania ceny Dogecoina.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jeśli chcesz POMPY. 5 DNI. Dobijmy do 500 tys. obserwujących do 1 maja. $DOGE #SAFE $AMC $GME. – obswieścił na Twitterze Jordan Belfort zachęcając przy okazji do podbijania kursu akcji AMC oraz GameStop, a także notowań Safemoon.

Belfort swoją popularność zyskał przede wszystkim dzięki ekranizacji jego działalności biznesowej w filmie “Wilk z Wall Street”, w którym w jego rolę wcielił się sam Leonardo DiCaprio. Belfort przez wiele lat oszukiwał inwestorów sztucznie podbijając ceny akcji małych spółek zarządzając firmą inwestycyjną.

W 1999 roku przyznał się do oszustw i manipulacji cenami aktywów, przez co spędził 22 lata w więzieniu. To nie przerwało jednak jego zawrotnej kariery i po wyjściu na wolność stał się autorem książek oraz mówcą motywacyjnym.

fpmarkets

Patrząc na powyższy tweet, można odnieść jednak wrażenie, że ciężko pozbyć się starych nawyków, a spekulacyjne aktywa nadal są w kręgu zainteresowań Belforta.

Zobacz również: Elon Musk na Twitterze: “Nie sprzedałem jeszcze żadnego mojego bitcoina

Przy okazji wpisu o Dogecoinie, Belfort wspomniał także o Safemoon. To altcoin, który szczególną popularność zyskał dzięki aktywności użytkowników TikToka w ostatnich miesiącach. Drobnych inwestorów mogła przyciągnąć także bardzo niska cena będąca ułamkiem centa.

Jednak Dogecoina także należy sklasyfikować jako instrument czysto spekulacyjny. Ta kryptowaluta nie jest oparta na żadnych fundamentach, nie ma ograniczonej podaży, nie ma celu istnienia ani zastosowania, nie jest także zarządzana czy rozwijana.

Wydawać by się mogło, że jej popularność to wynik nagonki ze strony celebrytów, czy ilości wpisów na portalach społecznościowych. Jednak, warto pamiętać także o jej memicznym charakterze i twarzy śmiesznego pieska.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena złotówki | dolar notowania | bitcoin giełda wykres | złoty kurs | kurs eur |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here