Naga MarketsSłynna publicystka Suze Orman lubi bitcoina (BTC) jako inwestycję długoterminowąSuze Orman, słynna amerykańska publicystka w sprawach finansów osobistych, w wywiadzie dla CNBC poinformowała, że uważa bitcoina jako dobry instrument do inwestycji długoterminowej. Podkreśliła ona również, że nie należy inwestować tam oszczędności swego życia (a jedynie drobną część), ponieważ kryptowaluty są zbyt zmienne, czego przykładem są twitty Elona Muska, których efekt był przez Suze Orman krytykowany.

Suze Orman lubi bitcoina

Suze Orman w wywiadzie udzielonym dla CNBC wskazywała, że lubi bitcoina jako inwestycję długoterminową. Sama jest autorką wielu bestsellerów New York Times o finansach osobisty. Natomiast magazyn Time umieścił ją dwukrotnie na liście 100 najbardziej wpływowych ludzi. Co więcej, w 2016 roku Suze Orman została również mianowana edukatorem finansów osobistych dla armii Stanów Zjednoczonych .W trakcie wywiadu podkreśliła jednocześnie, że niezbędne jest trzymanie bitcoina na dłuższą metę, traktowanie go jako inwestycja długoterminowa. Co równie istotne, wskazała ona, że na inwestycje w kryptowaluty powinny być przekazywane jedynie te środki, których strata nas „nie zaboli” (czyli nie doprowadzi do bankructwa, kłopotów finansowych). Warto bowiem pamiętać, że cena tego instrumentu jest bardzo zmienna, a spadki w każdej chwili mogą się pogłębić.

Jako uzasadnienie takiego podejścia do omawianej kryptowaluty autorka wskazuje fakt, że interesują się nią już duże korporacje, a dodatkowo stała się ona modna wśród osób młodych, co sprawia, że perspektywy bitcoina na przyszłość zdają się nie najgorsze.

Krytyka Twittów Muska

Jednocześnie gorzkie słowa padły pod adresem niezwykle ekscentrycznego miliardera, Elona Muska. Jak powszechnie wiadomo, jego wypowiedzi i nagłe zmiany zdania wyrażane za pośrednictwem twittera (wobec tej kryptowaluty) potrafią odwracać trend i doprowadzać do gwałtownych wzrostów, bądź też spadków notowań.

– Nie podoba mi się, że jeden człowiek może wyjść i powiedzieć coś, a to kontroluje rynek. – mówiła Suze Orman.

Słynna autorka podkreśla również, że nie podoba jej się wykorzystanie bitcona w atakach ransomware. Aspekt ten stawia pytanie, czy rząd w pewnym momencie nie zdecyduje się na dodatkową regulację w celu przeciwdziałania temu zjawisku. Niemniej pomimo ryzyka potencjalnych regulacji, czy też niepewności wynikających z twittów Muska, według Suze Orman warto umieścić w tym aktywie trochę (niedużo) pieniędzy i zostawić na dłużej.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: koszt dolara | wartosc zlotowki | konto forex | fale elliotta | lotos giełda | giełda akcje | dax forum |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here