Naga Marketssłownik makro wprowadzenieChcielibyśmy Was serdecznie zaprosić do śledzenia całkowicie nowego cyklu w serwisie Comparic, a mianowicie Słownika Makro. Powstał z myślą zarówno o początkujących jak i zaawansowanych traderach – jego celem jest pomoc w jeszcze lepszym zrozumieniu danych makroekonomicznych, tak niezbędnych w analizie fundamentalnej walut, spółek oraz indeksów.


Czym jest słownik makro?

NFP, beige book, JOLTS albo minutes. Co tydzień w kalendarzu makro pojawiają się dziesiątki anglojęzycznych określeń lub skrótów, które nawet dla doświadczonych inwestorów mogą być czarną magią. Często ich tłumaczenie na polski również niewiele rozjaśnia.

Właśnie dlatego postanowiliśmy stworzyć słownik makro. Jeżeli zastanawiasz się dlaczego claimant change wpływa na cenę GBP, a quits rate sprawia, że rynki mówią o konieczności podwyżek stóp w Ameryce, to słownik makro jest właśnie dla Ciebie!

Co znajdę w słowniku makro?

W każdą sobotę przedstawiać będziemy dokładne omówienie jednego z wielu popularnych indeksów makroekonomicznych publikowanych regularnie przez biura statystyczne z całego świata. W omówienia tych znajdzie się między innymi:

  • Tłumaczenie i dokładna definicja danego wskaźnika lub indeksu,
  • Przedstawienie historycznych wartości,
  • Omówienie powiązania z innymi wskaźnikami,
  • Wpływ na cenę waluty,
  • Zaprezentowanie reakcji kursu na odczyty.

Sam wybierz pozycje do słownika

Zespół Comparic chce stworzyć słownik, który będzie służył przede wszystkim użytkownikom. Właśnie dlatego prosimy Was o podawanie swoich własnych propozycji konkretnych indeksów i wskaźników – w komentarzach pod artykułami, w specjalnym dziale na forum lub poprzez nasze kanały społecznościowe. W miarę naszych możliwości będziemy regularnie realizowali wasze „zamówienia”. Jeżeli zainteresowanie będzie duże, wtedy zastanowimy się nad częstszą publikacją nowych artykułów.

Już jutro pierwszy wpis do naszego słownika makro. Dokładniej prześwietlimy odczyty claimant count change.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here