Naga MarketsSłownik Collinsa wybrał "NFT" jako Słowo Roku 2021Słownik Collinsa ukoronował niesamowity rok, jaki miały niewymienialne tokeny (NFT). Według brytyjskiego słownika, “NFT” było najważniejszym słowem 2021 roku. Nie da się ukryć, że rynek tokenów bardzo się rozwinął i nawet rosnące opłaty transakcyjne Ethereum nie były w stanie powstrzymać jego trajektorii.

Jak Słownik Collinsa definiuje NFT?

„NFT” to skrót od „non-fungible token”, unikalny cyfrowy identyfikator, który rejestruje własność cyfrowego zasobu, który wszedł do głównego nurtu wydanych milionów na najbardziej poszukiwane zdjęcia i filmy. Jest to jedno z trzech słów opartych na technologii, które trafiły na dłuższą listę dziesięciu słów roku Collinsa. Siedem z nich było zupełnie nowych dla CollinsDictionary.com – zamieścił na stronie Word of The Year (WOTY) Collins, oferując tym samym prostą i elegancka definicję słowa „NFT”.Pozostałe słowa oparte na technologii to “crypto” i “metaverse”, więc jak widzimy konkurencja dla słowa NFT również reprezentowała wysoki poziom. „Crypto”, czyli skrót od słowa „cryptocurrency” wydaje się być większym i szerszym pojęciem. I mógł być nawet bardziej wszechobecny niż “NFT”. Nie posiadał on jednak czynnika nowości.

Z kolei „metaverse” posiadało czynnik nowości, ale pojawiło się z opóźnieniem. Kiedy Facebook ogłosił, że zmienia nazwę na “meta”, było już za późno. Mark Zuckerberg zasiadł na pierwszych stronach gazet, ale to nie pomogło. Niewymienialne tokeny już wygrały ten rok.

„Unikalny” jest tu ważny – jest jednrazowy, nie jest „Zamienny” lub zastępowalny przez jakikolwiek inny kawałek danych. Tym, co naprawdę przyciągnęło wyobraźnię opinii publicznej wokół NFT, jest wykorzystanie wspomnianej technologii do sprzedaży sztuki. Na przykład, prawa do dzieła surrealistycznego cyfrowego artysty Beeple’a zostały sprzedane w marcu na aukcji Christie’s za 69 milionów dolarów. EVERYDAYS: THE FIRST 5000 DAYS był kolażem wszystkich obrazów, które stworzył od czasu, gdy w 2007 roku zobowiązał się do robienia jednego dziennie – blog Collins Dictionary rozszerzył definicję i podał przykład, aby zagłębić się nieco głębiej w NFT.

Organizacja ogłasza słowo roku od 1990 roku. Od początku istnieje silny związek słów roku z technologią. W 1993 roku słowem roku było “information superhighway”, w 94 “cyber”, a w 95 “web”. W 1997 roku był to “błąd milenijny”, a w 98 roku przedrostek “e-“. Ostatnio jednak Collins większą uwagę przykuwa do ruchów społecznych i tożsamości płciowej. W zeszłym roku WOTY było oczywiście słowo „Covid”, a w 2021 roku świat technologii ponownie wrócił na tron dzięki “NFT”.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: comarch akcje notowania | bitcoin kurs forum | cd projekt kurs akcji | kurs celon | biomed notowania | datawalk akcje rekomendacje | dax akcje |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here