Naga Markets

Słowa prezesa FED były jedynie zapalnikiem dla spadków, wskazuje Łukasz WardynW trakcie swojego wystąpienia w Jackson Hole Jerome Powell wskazał jasno, że amerykański FED tak długo będzie prowadzić restrykcyjną politykę monetarną, jak długo będzie to potrzebne. Jak wskazują analitycy CMC Markets na Antenie Comparic24, słowa te były zapalnikiem obecnych spadków.Słabość indeksu S&P 500

Na amerykańskim parkiecie zawitał obecnie wyraźnie negatywny sentyment. Wpływ na to miało oczywiście m.in. wystąpienie szefa FED (Jerome Powell) w trakcie konferencji w Jackson Hole, gdzie podkreślona została konieczność dalszego zacieśniania polityki monetarnej, tak długo aż trwale nie zacznie się ona obniżać.

Jak słyszymy na antenie Comparic24, we wcześniejszych tygodniach inwestorzy uwierzyli, że bardzo szybko uda się opanować inflację, dzięki czemu cykl podwyżek stóp procentowych zostanie szybko zakończony i już w przyszłym roku możliwe byłyby obniżki stóp procentowych, jako odpowiedź na gospodarcze spowolnienie.

– Według mnie bardzo lekkomyślnie i bezrefleksyjnie, super optymistycznie, zupełnie nie zwracając uwagi na to, że przecież jeżeli liczą jednocześnie na spowolnienie rynku pracy, to wcześniej czy później musi się odbyć na konsumencie, musi się też odbić na wynikach spółek, więc ja nie uważam, że ten komunikat z posiedzenia był kluczowy, on był takim zapalnikiem. – wskazuje Łukasz Wardyn z CMC Markets.

Należy podkreślić, że członkowie FED jeszcze przed konferencją w Jackson Hole wielokrotnie podkreślali, że planują być zdeterminowany by walczyć z inflacją tak długo, jak długo będzie pozostawała ona poza celem przyjętym przez FED.

– Dominujący trendem jest trend spadkowy. On ma pokaźną siłę. Widać takie przetasowania, z tych właśnie spółek wzrostowych do spółek bardziej pasywnych, ale to nie jest dobry obiad. To pokazuje po prostu tendencję w jakiej jesteśmy. – dodaje także.

Zobacz również:

XTB

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: theppro co to jest | biomed giełda | dow j | pko akcje kupno | cyfrowy polsat akcje wykres | czy akcje pge pójdą w górę 2020 | kurs ethereumŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here