Naga Marketssource: www.indianexpress.com
source: www.indianexpress.com

Niemiecka prokuratura rozszerzyła śledztwo w sprawie afery Volkswagena. Dotychczas na celowniku śledczych było 6 pracowników koncernu, obecnie liczba ta zwiększyła się do 17. Możliwe, że sprawa ta zbierze jeszcze większe pokłosie – zapowiedział prokurator Klaus Ziehe.


CEO Volkswagena – Matthias Mueller – podczas wtorkowego spotkania z pracownikami koncernu w Wolfsburgu powiedział, że skandal emisyjny mocno uderzy w wyniki finansowe producenta. Spółka będzie odczuwać jego negatywne efekty jeszcze przez dłuższy czas. W zeszłym roku koncern przeznaczył 6,7 mld EUR na pokrycie kosztów związanych z 11 mln samochodów niespełniających wymogów dotyczących emisji zanieczyszczeń. O aferze pisaliśmy już wiele razy, według niektórych szacunków koszty poniesione przez koncern mogą sięgnąć nawet 87 mld USD.

Te artykuły również Cię zainteresują
[pullquote align=”right” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Graj na akcjach zagranicznych spółek dzięki TMS[/pullquote]Stephan Weil – premier Dolnej Saksonii – spodziewa się dalszej ekspansji kryzysu w koncernie samochodowym. Jego zdaniem Volkswagen będzie musiał ponieść dużo więcej kosztów w związku z szykowanym procesem sądowym w Stanach Zjednoczonych, gdzie również trafiła partia samochodów z chipem służącym do oszukiwania w testach. Weil uważa, że Volkswagen powinien stanąć na wysokości zadania i w pełni przyjąć odpowiedzialność za niestosowne praktyki.

Land Dolnej Saksonii jest drugim największym udziałowcem w Volkswagenie, posiada 20% akcji spółki. Nic dziwnego, że sam premier regionu postanowił wziąć udział w dyskusji co do przyszłości koncernu. Zdaniem Weila Volkswagen jest na tyle silną spółką, że mimo problemów w ndachodzących latach wyjdzie z tego kryzysu bez większego szwanku.

vw
Giełdowa sytuacja koncernu po aferze zaczęła się już stabilizowaćConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

2 KOMENTARZE

  1. Skandal sprawi, że spółka będzie odczuwać negatywne efekty skandalu jeszcze przez dłuższy czas.

    bardzo brzydkie zdania 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here