Naga MarketsW dziale „Sławni Traderzy” prezentujemy historie, przeżycia oraz rady ludzi, którzy stali się sławni dzięki rynkowi. Możecie przejrzeć wszystkie zaprezentowane postaci tutaj.

Pogląd na rynek wybranej osoby przeczytacie tutaj.

Rady oraz wskazówki, których udzielają i przestrzegają zaprezentowani „Guru” rynku możecie przeczytać tutaj.


Martin Schwartz urodził sie w 1945 r. Znany jako „Buzzy”, jest przykładem oraz idolem dla traderów – intraday , którzy marzą zostać prawdziwymi „grubymi rybami” na rynku.

Tradować Martin zaczął jeszcze w college’u (Amherst College). Po jego ukończeniu zaczął studiować na Uniwersytecie Columbia oraz pracował w wojsku w dziale sił morskich. Jednocześnie cały czas pracował jako analityk (pisał analizy dla E.F. Hutton). Po 10 latach prób i błędów Buzzy wyrobił swój własny styl handlu intraday, który w tamtych czasach nie był zbyt popularny. Kiedy Martin zarobił 100000 dolarów od razu rzucił pracę i zabłysnął na amerykańskiej giełdzie. Nie było to lekkie posunięcie. Schwartz wiedział, że praca po 12 godzin dziennie przyniesie korzystne efekty, dlatego też zdecydował się na taki tryb życia.

W handlu zdecydowaną przewagę oddawał akcjom oraz kontraktom futhures. Prezentował agresywny styl handlu. Skutkowało to ciągłym stresem. Często zmieniał pozycje, nie skupiał się na żadnym konkretnym instrumencie. Był technicznym traderem, ale zwracał uwagę na dane fundamentalne ze względu na interwały, którymi handlował . Cały czas dążył do zarobienia jeszcze większej ilości pieniędzy i do wyciągnięcia z rynku najwięcej ile się da. Po roku handlu Schwartz zarobił ponad $600000. Był taki okres, kiedy Martin zarabiał po ponad 70000 dolarów w dzień. W następnym roku potrafił podwoić tą kwotę.

Jednak Martin był nieustępliwy i chciał udowodnić wszystkim, że jest najlepszy. Dlatego też przyjął udział w turnieju traderów organizowanym przez Uniwersytet Stanforda. Turniej miał aż 9 etapów do pokonania. W 1984 roku Schwartz wygrał go z niesamowitym wynikiem. Sam zarobił więcej niż wszyscy uczestnicy razem wzięci. Właśnie po tym wydarzeniu inwestorzy zaczęli coraz bardziej interesować się day tradingiem i masowo przechodzić na ten tryb inwestowania.

Po wygranym turnieju w wywiadzie „New York Times” na pytanie, jak udało się mu osiągnąć taki sukces, odpowiedział:

„Nauczyłem się przegrywać”

Schwartz napisał również kilka książek. Najbardziej popularna jest PitBull: Lessons from Wall Street’s Champion Day Trader ,która opisuje jego życie jako tradera.

Martin jest przykładem dla wielu traderów Forex, pokazuje jaki wpływ ma doświadczenie i co można osiągnąć dzięki handlowi intraday.

Po zwycięskiej serii Buzzy zdecydował się otworzyć swój fundusz i zarządzać pieniędzmi inwestorów.
Takie posunięcie kosztowało Martina dużo zdrowia. Ciągły stres i całodobowa praca doprowadziły do nagłego pogorszenia zdrowia, co mogło kosztować go również życiem. Właśnie problemy ze zdrowiem i rady lekarzy sprawiły, że w wieku 48 lat Martin wraz z żoną i dwójką dzieci przeprowadził się na Florydę, gdzie odnalazł nowe zainteresowania: golf i konny sport.

Polecamy założenie rachunku w XM lub wypróbowanie konta DEMOPromocja XM – premia 30 USD bez depozytuConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here