Naga MarketsW dziale „Sławni Traderzy” prezentujemy historie, przeżycia oraz rady ludzi, którzy stali się sławni dzięki rynkowi. Możecie przejrzeć wszystkie artykuły tutaj.

Postanowiliśmy szczegółowo opisać jak Leo Melamed widzi rynek kontraktów futures, ponieważ ma on olbrzymie doświadczenie w tej branży.

Część III

Nie żałujcie czasu na naukę o instrumentach w jakie chcecie inwestować. Śledźcie statystyki i obserwujcie zachowanie ceny pod wpływem różnych czynników. Nie możecie być skłoni i opierać swoje pozycje na zdaniu innych. Jeśli korzystacie z usług jakiegoś brokera to nie możecie tylko i wyłącznie polegać na jego zdaniu. Czasami nawet warto wysłuchać co powie ekspert ale nie było by rozsądnym całkowicie polegać na jego wypowiedzi. Przy słuchaniu kogoś powinniście całkowicie rozumieć treść przekazu i słownictwo którego on używa, żeby dobrze się porozumiewać również  musicie się dokształcać.

Ważny czynnik jest nie przehandlowywać się. Nie da się tego określić ilością transakcji w dziennym, tygodniowym, miesięcznym lub rocznym okresie. Ten czynnik jest zależny od waszej bliskości do rynku oraz od czasu jaki spędzacie przy śledzeniu ceny. Zbyt częste otwieranie pozycji naraża was na nadmierne ryzyko oraz na dodatkowe koszty. Musicie się pogodzić z tym, że nie możecie uczestniczyć we wszystkich ruchach cenowych i nie możecie wyłapać wszystkie okazje na rynku. Inwestor który odnosi sukces na rynku nie otwiera i nie zamyka pozycje codziennie. On koncentruje się na sezonowych trendach, a nie na dziennych zachwianiach ceny. Inwestor odnoszący sukces, dokładnie obmyśla swoje pozycje i potrzebuje 30-40% skuteczności żeby zarabiać. Przykładowo trader który próbuje spekulować codziennie powinien mieć poziom skuteczności w okolicach 60-70%.

Niezbędny jest system inwestycyjny czyli ścisłe określone warunki do otwarcia pozycji, które rozumiecie i które uzasadniają wasze decyzje inwestycyjne. Jeżeli nie będziecie mieć żadnego systemu będziecie łatwym łupem dla zawodowców. Żeby go wybrać potrzebny jest czas na zrozumienie i dopasowanie do swojego charakteru. Jeśli już dopasowaliście wszystkie szczegóły systemu do swojej osobowości, należy cierpliwie czekać na warunki do otwarcia pozycji. Kolejnym wyzwaniem jest trzymanie się planu. Po serii udanych transakcji lub po serii strat inwestorzy czują się zbyt pewni albo zawiedzeni i zastanawiają się nad modyfikacją lub zmianą systemu mimo tego, że ten system jest dobry. Musicie nie panikować i nie podejmować żadnych decyzji w czasie rozpaczy. Niezbędna jest dyscyplina, która będzie dla was sprawdzaniem waszej osobowości oraz umiejętności.

Rynek kontraktów terminowych przedstawia sobą finansową demokracje. Jest to miejsce gdzie każdy ma prawo mieć własne zdanie. Decyzję doświadczonych inwestorów są bardziej rozsądne i uzasadnione niż innych i to pozwala im zarabiać. Czy będziecie zarabiać czy nie zależy od was. Tutaj zwycięzcy zawdzięczają swoje sukcesy tylko intelektowi, determinacji oraz umiejętnościom. Ich zdaniem: 

“Rynek kontraktów terminowych uzasadnia wysiłek i ryzyko na które jest narażany inwestor.”

Zapraszamy do zapoznania z pozostałymi artykułami w dziale “Sławni traderzy”(link).

logo_xm_2Artykuł powstał przy współpracy z brokerem XM. Promocja – załóż konto i otrzymaj 30USD bez depozytu. Broker XM oferuje handel FX, CFD, ropa i złoto. Zobacz również ofertę szkoleń internetowych: WebinariaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here