Naga Markets  • W dziale „Sławni Traderzy” prezentujemy historie, przeżycia oraz rady ludzi, którzy stali się sławni dzięki rynkowi. Możecie przejrzeć wszystkie zaprezentowane postaci tutaj.
  • Pogląd na rynek wybranej osoby przeczytacie tutaj.
  • Rady oraz wskazówki, których udzielają i przestrzegają zaprezentowani „Guru” rynku możecie przeczytać tutaj.

Larry Williams urodził się w 1942 roku w USA w mieście Billing w stanie Oregon. Od dzieciństwa był aktywnym człowiekiem i dążył do samodzielności – pracował, często pomagał swojemu ojcu, uprawiał sport oraz był redaktorem w szkolnej gazecie sportowej. Po skończeniu szkoły zaczął studiować na Uniwersytecie Oregon w Eugene, który skończył w 1964 roku. Po studiach rozpoczął pracę w jednej z agencji reklamowych w Nowym Jorku jako korektor. Później powrócił do swojego rodzinnego miasta, gdzie zaczął wydawać własną gazetę „The Origon Report”, w której publikował wiadomości polityczne oraz ekonomiczne stanu Oregon.

Właśnie dzięki tej pracy Larry zainteresował się spekulacją na rynku. Sam często wspomina tę historię – zauważył kiedyś w gazecie notatkę o tym, że akcje jednej ze spółki urosły o 2.5 punktu. Zaciekawiło go to i zapytał przyjaciela, o co w tym chodzi. Ten wytłumaczył mu, że gdyby kupił akcje wczoraj, dziś zarobił by 250$. W środku lat 60. 250$ dolarów stanowiło naprawdę znaczną kwotą (np. hamburger w McDonaldzie kosztował wtedy 0,15$). Nikt ze znajomych Williamsa nie zarabiał tyle pieniędzy na dzień. Zainteresowanie Larry’ego rynkiem stawało się coraz większe, gdyż dzięki temu mógł osiągnąć wolność finansową. Na początku zaczął czytać literaturę o rynku, która była dostępna w miejscowej bibliotece, później odwiedzał biura brokerskie i dowiadywał się, jak to wygląda od wewnątrz. Następnie postanowił spróbować własnych sił na rynku, w rezultacie czego stracił część swojego kapitału.

W 1966 Larry zaczął pracować na rynku papierów wartościowych, rok później zdobył świadectwo konsultanta finansowego. Jeden z kolegów Larry’ego obserwował jego metodę inwestowania i doradził mu, aby spróbował swoich sił na kontraktach futures. Williams zdecydował się na ten krok, przekonał się do tych kontraktów i zaczął zajmować się tylko nimi.

Na początku lat 70. Larry zarobił swój pierwszy milion na rynku. Światową sławę przyniosło mu zwycięstwo w prestiżowym turnieju dla traderów – Robbins World Cup – w 1987 roku, w którym osiągnął stopę zwrotu ponad 11000% z 10000$ do ponad 1147000$. Gdyby nie „czarny poniedziałek” 19 października, kiedy indeks Dow-Jones spadł na około 23%, Larry prawdopodobnie osiągnął by stopę zwrotu około 20000% lub większą. Po zwycięstwie kontynuował tradować oraz zaczął prowadzić szkolenia. W 1997 roku ponownie zarobił ponad milion, tym razem z 50000$. Takie duże stopy zwrotu oczywiście nie świadczą o tym, że co miesiąc wychodził na „+” na rynku, jest on również człowiekiem i popełnia błędy.

Larry Williams jest autorem kilku identyfikatorów, spośród których najbardziej popularnym jest WIL %R, nazywany także procentowym rozrzutem Williamsa. Napisał również kilka książek o tradingu, które są znane wśród traderów na całym świecie.

Książki, które można kupić w Polsce:

Po jakimś czasie Williams bardziej skoncentrował się na innych dziedzinach życia takich jak boks (był menadżerem bokserów), bieg maratoński, archeologia i polityka. W ostatniej dziedzinie Larry jednak nie zdołał osiągnąć tak wiele. Kilka razy próbował zostać senatorem stanu Montana i za każdym razem mu się to nie udawało – przegrywał 5% różnicą głosów.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here