Naga Marketsmurphy

W dziale „Sławni Traderzy” prezentujemy historie, przeżycia oraz rady ludzi, którzy stali się sławni dzięki rynkowi. Możecie przejrzeć wszystkie artykuły tutaj.

John J. Murphy urodził się w 1943 roku w USA. Murphy był studentem Uniwersytetu Fordham. Na początku lat 70 ukończył studia w dziedzinie ekonomii – Master of Business Administration (MBA).

Marzył zrobić karierę na Wall Street, jako fundamentalny analityk. Na początku pracował jako asystent menedżera ds. rachunków inwestycyjnych w firmie CIT Financial Corporation. Murphy traktował tą prace jako szanse do rozpoczęcia kariery i planował za jakiś czas zając się bardziej „poważnymi” sprawami ale po krótkim okresie pracy z wykresami John polubił je i zaczął się interesować coraz bardziej analizą techniczną. Większość swojej wiedzy John zawdzięcza książkom, które były dostępne w te czasy.

W środku lat 70-tych J.Murphy trafił do Merrill Lynch, gdzie został kierownikiem działu analiz technicznych rynków terminowych. Jednocześnie Murphy prowadził swoje badania w dziedzinie zarządzania pieniędzmi.

W latach 80-tych John zwolnił się i zaczął prowadzić działalność niezależnego doradcy finansowego i rozpoczął pisanie książki pod tytułem Technical Analysis of the Futures Markets. Pierwsza książka była opublikowana 03 marca 1986 roku. W książce było wiele wskazówek jak można używać komputer do zaawansowanej analizy technicznej i to okazało się bardzo trafnym, ponieważ w tym czasie komputer stał się szeroko stosowanym na rynku finansowym.

W roku 1991 Murphy opublikował swoją druga książkę “Intermarket Technical Analysis”, która przez wiele lat była hitem na rynkach finansowych. W książce po raz pierwszy przeanalizowano rynki finansowe jako całość w której jedna część rynku ma wpływ na inne części. Książka pokazuje globalny charakter rynków finansowych i ich związek ze sobą.

W latach 90-tych John J. Murphy widział potencjał w internecie i już wtedy uważał, że internet jest świetnym narzędziem do dostarczania informacji. W 1996 roku Merphy wraz ze swoim wspólnikiem otworzyli stronę internetową MURPHYMORRIS.COM.

W 1992 roku Międzynarodowa Federacja Analityków Technicznych nagrodziła Johna Murphy odznaką za wybitny wkład do analizy technicznej.
W 2002 roku Murphy był nagrodzony coroczną premią Market Technicians Association.

Wkrótce pojawi się artykuł z radami Johna J. Murphy, zapraszamy wszystkich czytelników.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here