Naga MarketsJACK D.SCHWAGER

Syn belgijskich emigrantów, który obecnie uważany jest za jednego z największych ekspertów od kontraktów futures. Autor tytułów będących określanych mianem “elementarzy każdego inwestora”. Mowa tutaj między innymi o Czarodziejach Rynku  oraz Analizie technicznej rynków terminowych. Dzisiaj na łamach portalu Comparic chcielibyśmy przybliżyć naszym Czytelnikom postać Jacka Schwagera.


Ciężkie brooklyńskie dzieciństwo

Jack Schwager urodził się w 1948 roku. Kiedy miał 4 lata jego rodzina emigrowała z Belgii do USA. Jack rósł i wychowywał się w Brooklynie. Po emigracji ojciec Jacka pracował na zmywaku, później był kelnerem w miejscowej restauracji. Matka pracowała na fabryce przy składaniu pudełek na biżuterię. Ojciec Schwagera próbował zarabiać spekulując na giełdzie. Udało mu się nawet osiągnąć niezłe wyniki w latach 1967-1967 (kiedy DOW JONES INDUSTRIAL osiągnął poziom 980 w okresie rozkwitu). Po tych wydarzeniach ojciec Jacka miał wielki sentyment do indeksu i dalej inwestował w niego. W ciągu 13 lat indeks wzrósł tylko do 19% przez co jego ojciec strasznie się wstydził, że tak marnie ocenił sytuacje na rynku. Skutkiem tych wydarzeń były silne problemy ze zdrowiem. Schwager wszystko to widział i po tym zdecydował, że zrealizuje wizję ojca.

Przes studia do rynków

Zainteresowanie rynkami finansowymi pojawiły się u Jacka w trakcie nauki. Najpierw Jack uczył się ekonomii w Brooklyn College, następnie zrobił magistra z ekonomii w Brown University. W trakcie studiów Schwager zaczął prowadzić badania na temat sposobu, dzięki któremu bardzo mała grupa ludzi zmogła zgromadzić olbrzymie majątki handlując papierami wartościowymi oraz kontraktami futures. Jack zaczął aktywnie szukać oraz próbować nawiązywać kontakt z takimi osobami. Następnie próbował umówić się i przeprowadzić wywiad z nimi. W trakcie swoich badań rozmawiał z dziesiątkami rynkowych guru. Starał się wypytać ich o wszystko oraz odkryć tajemnice ich sukcesu.

Twórca inwestycyjnych bestsellerów

Obecnie Jack Schwager jest znany jako autor książki Market Wizards z wywiadami profesjonalnych traderów. Książki, które napisał Jack są niezbędną lekturą dla osób które interesują się spekulacją. Bowiem opisują one prawdziwe sytuacje, problemy oraz przeżycia traderów w momencie spekulacji. Jack jest ekspertem z 22 letnim doświadczeniem jako Dyrektor ds. Badań nad Kontraktami Futures. Był również partnerem w londyńskiej firmie doradczej zajmującej się funduszami hedgingowymi – Fortune Group (2001-2010). Współzałożyciel FundSeeder.com – platformy której celem jest odnalezienie nieznanych, utalentowanych traderów na całym świecie. Schwager napisał sporo książek na temat rynków finansowych.

Najbardziej popularne pozycje Jacka Schwagera to:

Czarodzieje rynku
Nowi czarodzieje rynku
Mistrzowie rynków finansowych. Rozmowy z najlepszymi amerykańskimi inwestorami i graczami giełdowym
Jak naprawdę działają rynki
Analiza techniczna rynków terminowych

Jack prowadzi również szkolenia oraz organizuje seminaria. Przy prowadzeniu szkoleń Schwager skupia się na stylu oraz doświadczeniu spekulacji światowych guru tradingu. Również omawia jak inwestują największe fundusze hedgingowe. Pokazuje jak należy rozumieć wykresy oraz omawia skuteczne systemy inwestycyjne.

Największym odkryciem jego badań jest to że nie istnieje jeden sposób gwarantujący zarobienie wielkiej fortuny. Jack nie znalazł Świętego Graala dzięki któremu można się niesamowicie wzbogacić ale jednak odkrył wielką tajemnicę sukcesu rynkowych guru.

Tajemnica którą odkrył Jack Schwager zostanie zaprezentowana w następnym artykule.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

5 KOMENTARZE

  1. Dalsza część jest przygotowana. Czekaliśmy na start zapisów na konferencję z Jackiem Schwagerem i wreszcie wystartowały: rejestracja.fxcuffs.pl

  2. Nazarijowi proszę wybaczyć czasami małe błędy stylistyczne ponieważ jego językiem ojczystym nie jest polski i może się to przytrafiać.

    Oczywiście nie ma wątpliwości, że trzeba starać się jak najmocniej o poprawność tekstu, ale tutaj małe błędy można wybaczyć.

    Dziękujemy za czujność

  3. “Po tych wydarzeniach ojciec Jacka miał wielki sentymend do indeksu i dalej inwestował w niego.” Panie Redaktorze, polecam pisać artykuły w Wordzie. Wtedy unikniemy sentymendu do robienia tak rażących błędów ortograficznych 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here