Naga MarketsDr Alexander Elder

W dziale „Sławni Traderzy” prezentujemy  historie, przeżycia oraz rady ludzi, którzy stali się sławni dzięki rynkowi.

Dr Alexander Elder urodził się w 1951 roku w ZSRR w Leningradzie (obecnie Sankt Petersburg), dorastał w Estonii. Za czasów nauki w szkole zdecydował się zostać lekarzem. 16 lat po zakończeniu szkoły rozpoczął studia, które ukończył uzyskując specjalność lekarza – psychiatry. Po zakończeniu uniwersytetu otrzymał pracę na promie jako lekarz. W 1974 roku po przybyciu promu do Abidżanu (byłej stolicy Wybrzeża Kości Słoniowej) poprosił o azyl polityczny w ambasadzie USA, a następnie dzięki jej pomocy wyleciał do Nowego Jorku.

Ten niesamowity człowiek nie mając żadnych pieniędzy oraz znajomych dostał się na jeden z najbardziej prestiżowych uniwersytetów psychoanalitycznych (NewYork Psychoanalytic Society & Institute), odbył praktyki w miejscowych zakładach medycznych, a także pracował jako redaktor działu psychologii w gazecie. Dość szybko został szanowanym psychologiem, prowadził wykłady z psychologii na Uniwersytecie Columbia, następnie otworzył prywatna klinikę psychologii w Nowym Jorku.

Pod koniec lat 70. dr Alexander Elder zainteresował się spekulacją, na badanie której poświęcał coraz więcej czasu. Skłoniło go to do rozpoczęcia inwestycji w kontrakty oraz akcje. Początki nie były łatwe, o czym świadczyć może jego wypowiedź dotycząca przygody ze spekulacją:
„Długo dążyłem do sukcesu na giełdzie i jak wszyscy początkujący przeżywałem męczące spadki oraz triumfalne wzloty. Próbowałem iść do przodu, później wybierałem taktykę drogi naokoło, upadałem i znowu się podnosiłem. Kilka razy udało mi się całkowicie wyzerować swój rachunek inwestycyjny, ale nadal znajdowałem w sobie siły, żeby zacząć wszystko od nowa. Wracałem do kliniki, zbierałem pieniądze, czytałem, myślałem i opracowywałem nową metodę, po czym znowu zaczynałem grać.”

W 1988 Elder założył firmę Financial Trading Seminars Inc., która zajmuje się przygotowaniem specjalistów w zakresie handlu, prowadzi specjalistyczną literaturę, opracowuje programy, przeprowadza seminaria oraz zajęcia dla tych, którzy chcą poznać zasady działania rynku. Terytorialny zakres działalności organizacji nie zawęża się tylko do Stanów Zjednoczonych, działa również w Europie, Azji i Australii.

W 1993 zdobył światową popularność publikując książkę – Trading for a Living: Psychology, Trading Tactics, Money Management. Książka ta stała się światowym bestsellerem, została przetłumaczona na 12 języków świata i uznana przez zawodowych traderów.

Książki, które można kupić w Polsce:

1. Zapraszam do gabinetu inwestora giełdowego. Przewodnik po inwestowaniu na giełdzie – Dr Alexander Elder uczy strategii inwestowania giełdowego, które pozwolą czytelnikowi wejść na rynek ze spokojem i wyjść z niego z zyskiem. Ta niezwykle przydatna książka dostarcza niezbędnej wiedzy i zapewnia większe możliwości osiągnięcia sukcesu, oferuje bowiem fachowe wskazówki, opis sprawdzonych metod inwestowania i coś naprawdę wyjątkowego – wizytę w gabinecie inwestorskim samego autora. Zdradza on przebieg kilku prawdziwych operacji i sposoby otwierania i zamykania pozycji, które ilustrują najważniejsze koncepcje tej książki.

2. Sprzedaż i krótka sprzedaż – Autor książki wyjaśnia, kiedy należy sprzedawać i jak sprzedawać na krótko. Przedstawia szczegółową analizę bessy oraz wiele konkretnych przykładów operacji giełdowych wraz z omówieniem najważniejszych płynących z nich wniosków.

3. Come Into My Trading Room: A Complete Guide to Trading

4. Zawód inwestor giełdowy – Psychologia rynków. Taktyka inwestycyjna. Zarządzanie portfelem – Książka napisana przez światowej sławy inwestora, jej zadaniem jest służyć pomocą graczom giełdowym, ekonomistom, analitykom rynku i studentom.
Autor dzieli się z Czytelnikiem własnymi doświadczeniami i wiedzą, usystematyzowaną i sprawdzoną w praktyce. Wskazuje, jak osiągnąć sukces na giełdzie, łącząc znajomość systemów gry i zarządzania pieniędzmi z umiejętnością rozpoznawania psychologicznych aspektów rynkowej rywalizacji.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here