Naga MarketsDr Alexander Elder

W dziale „Sławni Traderzy” prezentujemy historie, przeżycia oraz rady ludzi, którzy stali się sławni dzięki rynkowi.

Rady oraz wskazówki dr Alexandra Eldera:

  • Prowadźcie swój własny dziennik tradera, wpisujcie do niego przyczyny otwarcia i zamknięcia pozycji. Szczególną uwagę zwracajcie na te sytuacje, gdzie Wasza taktyka się powtarza.
  • W żadnym przypadku nie zmieniajcie planu, jeżeli macie otwartą pozycję.
  • Żeby mieć powodzenie na rynku, trzeba pilnować swojego kapitału. Zawodowy trader pilnuje go, tak jak doświadczony nurek pilnuje ilości powietrza podczas nurkowania.
  • Nie ryzykuj całego kapitału.
  • Profesjonalista może pozwolić sobie na zaryzykowanie tylko małym odsetkiem kapitału na pojedynczej transakcji, natomiast amator traktuje grę jak alkoholik alkohol: jak zaczyna pić odczuwa przyjemność, jak kończy – załamanie.
  • Jeśli nie jesteś pewien czy warto zostać w transakcji, zamknij ją i spójrz na sytuację z drugiej strony. Gdy nie ponosisz ryzyka straty, myślisz jaśniej. Wyjście i znowu wejście w pozycje nie jest szkodliwe.
  • Prawdziwy profesjonalista nie reaguje na udaną lub stratną transakcje.
  • Sukces w spekulacji można osiągnąć wtedy, kiedy traktujesz to zajęcie poważnie. Jeżeli grasz emocjonalnie, jesteś skazany na porażkę.
  • Hazard polega na tym, że cały czas masz ochotę coś obstawiać. W takich momentach lepiej zrobić sobie przerwę w grze na miesiąc. Za miesiąc ocenicie swoje działania w inny sposób.
  • Stratny trader cały czas zmienia taktykę, podobnie jak alkoholik, który próbuje rozwiązać problem zamieniając wysokoprocentowy alkohol na wino lub piwo. Nieudacznicy nie akceptują tego, że stracili kontrolę nad swoim życiem na rynku.
  • Trzeba być odpowiedzialnym za swoje czyny oraz niepowodzenia, a nie narzekać na los i obwiniać innych.
  • Tylko mała część ludzi ma świadomość, że stracili nie w wyniku nieprawidłowej gry, lecz przez nieprawidłowe myślenie. Właśnie tacy ludzie potrafią zmienić siebie i osiągnąć sukces.

 

Warto słuchać rad dr Alexandra Eldera – poznając jego historię można zauważyć, w jaki sposób ten niesamowity człowiek doszedł do miejsca, w którym teraz się znajduje. Jest jednym z najbardziej szanowanych traderów na świecie, cały czas zajmuje się spekulacją oraz analizą rynków, prowadzi szkolenia, w których dzieli się swoim doświadczeniem, pokazuje swój sposób rozumienia rynku, swoją metodę inwestowania oraz co widzi na wykresach.

 

Polecamy również książki, które można kupić w Polsce:

invest

1. Zapraszam do gabinetu inwestora giełdowego. Przewodnik po inwestowaniu na giełdzie – Dr Alexander Elder uczy strategii inwestowania giełdowego, które pozwolą czytelnikowi wejść na rynek ze spokojem i wyjść z niego z zyskiem. Ta niezwykle przydatna książka dostarcza niezbędnej wiedzy i zapewnia większe możliwości osiągnięcia sukcesu, oferuje bowiem fachowe wskazówki, opis sprawdzonych metod inwestowania i coś naprawdę wyjątkowego – wizytę w gabinecie inwestorskim samego autora. Zdradza on przebieg kilku prawdziwych operacji i sposoby otwierania i zamykania pozycji, które ilustrują najważniejsze koncepcje tej książki.

2. Sprzedaż i krótka sprzedaż – Autor książki wyjaśnia, kiedy należy sprzedawać i jak sprzedawać na krótko. Przedstawia szczegółową analizę bessy oraz wiele konkretnych przykładów operacji giełdowych wraz z omówieniem najważniejszych płynących z nich wniosków.

3. Come Into My Trading Room: A Complete Guide to Trading

4. Zawód inwestor giełdowy – Psychologia rynków. Taktyka inwestycyjna. Zarządzanie portfelem – Książka napisana przez światowej sławy inwestora, jej zadaniem jest służyć pomocą graczom giełdowym, ekonomistom, analitykom rynku i studentom.
Autor dzieli się z Czytelnikiem własnymi doświadczeniami i wiedzą, usystematyzowaną i sprawdzoną w praktyce. Wskazuje, jak osiągnąć sukces na giełdzie, łącząc znajomość systemów gry i zarządzania pieniędzmi z umiejętnością rozpoznawania psychologicznych aspektów rynkowej rywalizacji.

Sławni traderzy: dr Alexander Elder
Sławni traderzy: dr Alexander Elder – pogląd na rynekConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here